Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2018 16:38
Hellblade: Senua's Sacrifice dużym sukcesem. Ninja Theory świętuje
840V

Hellblade: Senua's Sacrifice dużym sukcesem. Ninja Theory świętuje

Ninja Theory wciąż nie potwierdziło swoich następnych planów, ale mimo to studio może świętować kolejny sukces. Hellblade: Senua's Sacrifice zostało docenione przez graczy i w rezultacie pozycja przekroczyła kolejny kamień milowy.

Hellblade: Senua's Sacrifice pierwotnie zadebiutowało wyłącznie na PlayStation 4 oraz komputerach osobistych, ale studio zdecydowało się przenieść przygodę także na Xboksa One. Nie był to pewnie przypadek, ponieważ zespół dołączył do wielkiej rodziny Microsoftu.

Hellblade: Senua's Sacrifice. Wersja na Xbox One X olśniewa wizualnie

Twórcy właśnie potwierdzili najnowszy wynik swojego wielkiego hitu – Hellblade: Senua's Sacrifice trafiło już do 1 mln graczy na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Ninja Theory już po trzech miesiącach od pierwotnego debiutu odnotowało 500 000 sprzedanych egzemplarzy i każda kolejna sztuka to czysty zysk – firma potrzebowała sprzedać 0,5 mln pudełek, by pokryć koszty produkcji oraz marketingu.

Hellblade: Senua's Sacrifice powstawało przez zaledwie trzy lata i przez większość czasu nad projektem pracowało zaledwie 20 osób. W ostatnich dniach studio poszukiwało nowych pracowników, więc możemy mieć pewność, że ekipa rozpoczęła już prace nad kolejnym projektem.

Nowa gra Ninja Theory wciąż nie została zapowiedziana, jednak możecie mieć pewność, że pozycja zawędruje na komputery klasy PC oraz Xboksa One… Lub jego następcę, który zdaniem przecieków ma trafić na rynek w 2020 roku.

Hellblade: Senua's Sacrifice jest aktualnie dostępne na Steam z 40% zniżką, więc przygodę możecie poznać za zaledwie 64,79 zł i będzie to na pewno dobra opcja dla graczy, którzy wciąż nie poznali historii Senuy.

Źródło: Twitter.com

Tagi: hellblade: senua's sacrifice Ninja Theory pc playstation 4 xbox one