Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2018 13:30
Gears 5 zaoferuje 60 klatek we wszystkich trybach. Twórcy dopieszczą wersję na Xbox One X i PC
859V

Gears 5 zaoferuje 60 klatek we wszystkich trybach. Twórcy dopieszczą wersję na Xbox One X i PC

The Coalition podczas E3 ujawniło aż trzy produkcje z serii Gears of War, ale bez wątpienia najważniejszą odsłoną jest kontynuacja historii z 2016 roku. Twórcy w tym wypadku rozpoczynają nowy rozdział i zamierzają wycisnąć z konsol oraz komputerów pełną moc.

Gears 5 jest jedną z najciekawszych produkcji zmierzających na Xboksa One oraz komputery osobiste. Rod Fergusson w rozmowie z dziennikarzem portalu Wired wspomniał, że najnowsza część jest przygotowywana od początku z myślą o Xboksie One X oraz PC.

Gears 5, Gears Tactics i Gears POP! 3 nowe gry

The Coalition skupiło się na wykorzystaniu dodatkowej mocy najmocniejszych platform i w rezultacie Gears 5 ma śmigać w 60 klatkach na sekundę we wszystkich trybach oraz autorzy wierzą, że uda im się osiągnąć ten wynik przy rozdzielczości 4K.

Twórcy jeszcze nie chcą mówić o konkretach, jednak jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, to wersja na komputery osobiste może nawet zaoferować rozgrywkę w 120 FPS. Zespół Fergussona chce wyciągnąć z dostępnych platform pełną moc i właśnie dzięki temu Gears 5 będzie wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich graczy.

Podczas dyskusji z dziennikarzem szef The Coalition wypowiedział się również o przygotowaniu dodatkowych odsłon – Gears Tactics i Gears POP mają za zadanie rozszerzyć uniwersum i sprawić, by seria była bardziej przystępna dla szerokiego grona odbiorców.

Dodatkowo na Twitterze Fergusson wyjaśnił, że „Gears 5” pojawi się również na pudełku – to pełna nazwa produkcji, a zmiana została dokonana przez Gears Tactics i Gears POP. W rezultacie możemy oczekiwać, że kolejna część zostanie ponownie zatytułowana „Gears of War”.

Źródło: https://www.wired.co.uk/article/xbox-e3-2018-microsoft-news-gears-of-war-5-gears-tactics-gears-pop

Tagi: Gears 5 gears of war 5 Microsoft The Coalition