Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2018 15:07
Retro Stories ufundowane. Rozmowy z kolejnymi deweloperami
370V

Retro Stories ufundowane. Rozmowy z kolejnymi deweloperami

Dobre wieści dla fanów polskiej sztuki gamedevu. „Retro Stories - Dokumenty o twórcach Polskich Gier” zebrał niezbędną gotówkę na Wspieram.to i gracze mogą liczyć na serię świetnych wywiadów z rodzimymi deweloperami. Dzisiaj zainteresowani zapoznają się z kolejną rozmową, a jednocześnie poznaliśmy konkrety dotyczące kolejnych filmów.

„Retro Stories - Dokumenty o twórcach Polskich Gier” zebrał niezbędną gotówkę do realizacji projektu. Na koncie zbiórki widnieje nawet 107% celu i fani retro rozgrywki mogą wesprzeć akcję przez ostatnie dwa dni.

Retro Stories - Dokumenty o twórcach Polskich Gier

Dzisiaj na kanale Szafa z grami opublikowano kolejny materiał. Twórca rozmawia z Stanisławem Skwiotem, który jako Stan Bit wydawał gry na małe Atari – jest to jednocześnie twórca takich klasyków jak Świat Olkiego i Jaskiniowiec. Skwiot miał również okazję wprowadzić na rynek między innymi Alfa-Boot czy Defensor.

W kolejnych dokumentach dotyczących polskich twórców gracze mogą liczyć na ciekawostki z między innymi: Sołtys, Mortyr, Street Rod, Solidarność, AD 2044, Schizm, Electro Body, Robbo, Polanie, seria Earth 2140, Alfabet Śmierci, Pechowy Prezent, Sen, a nawet Agent Czesio.

Poniżej podrzucam również materiały z Pixel Heaven 2018, gdzie odbyły się dyskusje z deweloperem Alone in the Dark, Little Big Adventure czy Time Commando (Frédérick Raynal) oraz z twórcą Future Wars, Flashback oraz Fade to Black (Paul Cuisset).

Tagi: pc polska branża retro retro stories