Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.05.2018 19:30
Insomniac Games pracuje nad nową grą dla VR. Twórcy przygotowują graczy na prezentację
562V

Insomniac Games pracuje nad nową grą dla VR. Twórcy przygotowują graczy na prezentację

Twórcy serii Ratchet & Clank chętnie eksperymentują. Deweloperzy pracują teraz nad Spider-Manem, ale jednocześnie rozwijają kolejną produkcję przygotowaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Insomniac Games miało okazję rozwijać historie Spyro oraz Ratcheta, a nawet stworzyło trylogię Resistance, ale od 2012 roku twórcy pracują nie tylko dla Sony i przygotowują różne ciekawostki, które trafiają na wiele platform. W 2016 roku studio stworzyło aż trzy gry dla wirtualnej rzeczywistości i autorzy wciąż współpracują z Oculusem.

Sunset Overdrive może wkrótce trafić na PC

"Reclaim Your World" to najnowszy materiał opublikowany przez Insomniac Games, na którym studio wspomina swoje wcześniejsze dzieła, a jednocześnie zapowiada prezentację kolejnej gry. Tytuł zostanie szeroko zaprezentowany jeszcze przed E3, ponieważ firma potwierdziła ujawnienie pozycji 7 czerwca.

Insomniac Games ma nadzieję, że społeczność będzie zaangażowana w prace nad tajemniczym projektem, więc prawdopodobnie w tym wypadku mówimy o wczesnej fazie produkcji. Gra ma zaoferować sporą swobodę poruszania się w otwartym świecie, a jednocześnie ciekawą opowieść.

Prace nad Spider-Manem powinny zostać wkrótce zakończone, więc autorzy mogą śmiało skupiać się na kolejnych zleceniach. W ostatnich dniach pojawiło się sporo plotek dotyczących prac nad Sunset Overdrive 2, jednak autorzy wciąż nie komentują plotek – konkrety w tym temacie powinny zostać przedstawione w Los Angeles.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Insomniac Games vr wirtualna rzeczywistość