Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2018 16:57
Agony z pełną cenzurą. Twórcy nie mogą wpłynąć na grę przez łatkę
2416V

Agony z pełną cenzurą. Twórcy nie mogą wpłynąć na grę przez łatkę

Nie mam najlepszych wieści dla graczy wyczekujących na Agony, którzy wierzyli w ominięcie cenzury za pomocą łatki premierowej. Twórcy przygotowali stosowne pliki, ale nie mogą ich opublikować.

Na wstępie na pewno warto wyjaśnić całą sytuację – Madmind przygotowało krwawy horror, w którym gracze trafiają w sam środek piekła. Gra miała zaoferować kilka bardzo mocnych scen, ale autorzy napotkali na cenzurę. Studio zapowiedziało, że zamierza ominąć ten problem za pomocą łatki premierowej, jednak nawet ta sytuacja została zablokowana.

Agony znów straszy. 5 minut rozgrywki z polskiego horroru

Agony miało w wersji na komputery osobiste otrzymać łatkę premierową eliminującą cenzurę, jednak okazuje się, że deweloperzy nie mogą sobie na to pozwolić. Sytuację postanowił wyjaśnić Tomek Dutkiewicz, który w czterech punktach przedstawił problem:

Wszystkie wysokobudżetowe, brutalne i chore gry SĄ OCENZUROWANE, by otrzymać rating. My jesteśmy jedynym z producentów, który chciał być szczery i jak widać to był błąd.

Aktualizacja miała być dostępna w dniu premiery – wszystko zostało przygotowane. Niestety, później otrzymaliśmy wiadomość, że jeśli wydamy patch, to gra zostanie zbanowana, a Madmind zostanie zamknięte.

Cenzura w Agony obejmuje 20 sekund i znajduje się w dwóch zakończeniach + kilka innych rzeczy, które można znaleźć po zakończeniu gry.

Wypisywanie „Nie kupię tej gry bo jest ocenzurowana!”, to oczywiście Wasz wybór, ale my nie jesteśmy winni tej sytuacji. W tej walce stoimy po Waszej stronie.

Dyrektor generalny studia jasno zaznaczył, że w tym wypadku jego zespół nie może zrobić nic, ponieważ nie tylko Agony zostanie zablokowane, a nawet Madmind może zostać zamknięte. W tej sytuacji twórcy podjęli trudną, choć łatwą do przewidzenia decyzję.

Należy na pewno zaznaczyć, że Dutkiewicz ma 100% rację – błędem jego zespołu była szczerość i próba zadowolenia szerokiej publiczności. Mimo to nie trudno w Sieci znaleźć negatywne opinie wściekłych graczy, którzy nie potrafią zrozumieć, że czasami deweloperzy nie mogą przeskoczyć niektórych niedogodności.  

Źródło: https://www.vg247.it/2018/05/28/agony-la-versione-pc-non-avra-la-patch-toglie-la-censura/

Tagi: Agony cenzura Madmind