Roger Żochowski Roger Żochowski 15.04.2010 09:23
Nier ocenione i z nowym trailerem
737V

Nier ocenione i z nowym trailerem

Square Enix słynie z tego, że potrafi nakręcić niezły hype przed premierami swoich gier. Nie inaczej jest w przypadku Nier’a, który właśnie doczekał się kolejnego, klimatycznego trailera.

xxxxx
 

 

Nier, autorstwa studia Cavia, zapowiada się na jedną z najbardziej oryginalnych produkcji, jakie wydało w ostatnich latach Square Enix. Dosłownie kilka dni temu pierwszą, papierową recenzję, „popełniło” Weekly Famitsu. Gra zebrała jedną dziesiątkę oraz trzy ósemki, co dało jej łączną notę 34/40. Jeden z recenzentów wspomniał, że pomimo iż Square Enix obiecywało bardzo mocną i sugestywną historię, jest ona o wiele mniej zakręcona niż można się było spodziewać. Sama rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana, jednak sprawdza się w praniu bardzo dobrze. To, co zabolało oceniających grę redaktorów, to bardzo znikoma ilość opcjonalnych misji oraz ograniczone możliwości kustomizacji broni. Wszyscy pochwalili za to rewelacyjny soundtrack, który współgra z opowiadana historią i jest, jak to określił jeden z recenzentów, miksem „spokoju i szaleństwa”. Doceniono również świetnie nakreślone sylwetki postaci oraz mimo wszystko ciekawą i wciągająca fabułę z elementami parodii.

 

 

Nie ukrywam, że to właśnie scenariusz i dość specyficzny świat, zaintrygowały mnie w tej produkcji. Na ocenach Famitsu już kilka razy się przejechałem, jednak myślę, że Nier wart będzie wydanych na niego pieniędzy. W oczekiwaniu na anglojęzyczną premierę, zapraszam do obejrzenia kolejnego, świetnie zmontowanego trailera.

 

 

[Obiekt musi mieć rozszerzenie SWF. Kod zablokowany]

Tagi: