Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.05.2018 19:15
World of Tanks z Warhammer 40,000. Wygrajcie stylizowany i potężny czołg
1600V

World of Tanks z Warhammer 40,000. Wygrajcie stylizowany i potężny czołg

Szał na World of Tanks nie mija. Gracze z całego świata wskakują w kolosalne maszyny i eliminują wrogów w ekscytujących pojedynkach. Uniwersum wciąż rośnie i dzisiaj mam okazję zaprezentować naszej społeczności kolejny owoc współpracy Wargamingu z Games Workshop, dzięki której do gry wjeżdżają stylizowane maszyny. Najwięksi fani serii mogą wygrać pięknego KV-2 (R) Valhallan Ragnarok.

Wargaming współpracował z Games Workshop przy okazji World of Tanks Blitz, ale teraz obie firmy postanowiły ponownie – pierwszy raz w przypadku World of Tanks – zaprezentować graczom z całego świata nowe maszyny. Odpicowane czołgi są dostępne wyłącznie w grze na komputerach osobistych.

World of Tanks i Gianluigi Buffon. Bramkarz ambasadorem włoskiej linii czołgów

Do World of Tanks właśnie trafiły KV-2 (R) Valhallan Ragnarok oraz BDR G1 B z mordiańskim zestawem stylizacyjnym. Twórcy zdają sobie sprawę, że są to nietypowe maszyny, ale właśnie dzięki temu są wyjątkowe i na pewno wierni fani czołgów oraz Warhammera chętnie dołączą je do swoich kolekcji. Jednocześnie Wargaming podkreśla, że pojazdy powstały dzięki świetnym ludziom z zespołu Game Workshop, którzy chętnie pomogli w zrealizowaniu misji i zapewnili graczom kolejne sposoby na czerpanie radości z gry.

Tak prezentują się informacje dotyczące KV-2 Valhallan Ragnarok:

Ponure ciemności napływają z odległej przyszłości, sunąc w ślad za czołgiem ciężkim premium KV-2 (R), udekorowanym kamuflażem w stylu Valhallan Rangarok. W świecie Warhammera 40,000 lodowi wojownicy z planety Valhalla są znani w całej galaktyce jako jedna z najwytrwalszych i najbardziej zdeterminowanych armii ludzkości. Teraz możecie nieść ich sztandar na straszliwym KV-2!

Co specjalnego jest w KV-2 (R)?

 • Siła ognia: Haubica kalibru 152 mm z pociskami odłamkowo-burzącymi wyrządzi sporo szkody wszystkim czołgom, które staną jej na drodze, bez względu na ich poziom. Zapolujcie na grubego zwierza VIII poziomu lub bez trudu wyłączajcie z walki czołgi V poziomu!
 • Osłona: Choć pancerz KV-2 (R) nie jest specjalnie gruby, to idealnie nadaje się do taktyki drapania boków. Jest wystarczająco skuteczny, by radzić sobie pod ostrzałem, ale pamiętajcie o chronieniu przednich płyt.
 • Prędkość: Przyspieszenie może i nie jest zbyt powalające, ale KV-2 (R) na równym terenie i przy odrobinie czasu lub podczas jazdy z górki potrafi rozpędzić się do 40 km/h.

PODPOWIEDZI ZAWODOWCA:

 • Dobrze planujcie swoje strzały: Słaba celność oraz długi czas celowania i przeładowania oznaczają, że nie możecie sobie pozwolić na zmarnowany strzał. Strzelanie to tu, to tam po prostu nie wchodzi w grę.
 • Nie poruszajcie się sami: Po oddaniu strzału poszukajcie schronienia na jakieś 20 sekund – tyle potrwa przeładowanie działa. W tym momencie stajecie się wyjątkowo podatni na atak, a przeciwnik to wie. Wasze wsparcie powinno być na tym samym poziomie lub maksymalnie o poziom niżej.
 • Wykorzystajcie strach: KV-2 (R) często odstrasza swoim działem 152 mm czołgi, które mogłyby go zniszczyć.
 • Miejcie przy sobie zwiadowcę: Wasz zasięg widzenia na niewiele się zda, więc miejcie przy sobie sojuszniczy czołg lekki, jeżeli będziecie chcieli cokolwiek zobaczyć.

World of Tanks Warhammer Konkurs

World of Tanks Warhammer Konkurs

Dla ciekawskich przedstawiam również szczegóły BDR G1 B:

A jeśli czołg bojowy Astra Militarum to za mało, możecie spersonalizować swój BDR G1 B mordiańskim zestawem stylizacyjnym. Żołnierze świata-ula zwanego Mordian są ponurymi, ale jednocześnie jednymi z najbardziej zdyscyplinowanych wojowników uniwersum Warhammera 40,000. Uszczknijcie nieco z ich słusznie zdobytej chwały i ruszcie do bitwy w czołgu noszącym barwy tego regimentu.

Specjalnie dla czytelników PPE.pl wraz z Wargamingiem przygotowaliśmy 10 pakietów na KV-2 Valhallan Ragnarok. Chcecie wygrać jeden z kodów? Napiszcie w komentarzu, czy Waszym zdaniem połączenie świata World of Tanks z uniwersum Warhammera to dobry pomysł. Każde celne spostrzeżenie zostanie nagrodzone zestawem:

 • Czołg KV-2(R)
 • Personalizacja „Valhallan Ragnarok”
 • Miejsce w garażu
 • Pełne przeszkolenie „zero-Skill” z Brothers-in-Arms Perk

Zapraszamy do zabawy!

Tagi: konkurs wargaming World of Tanks