Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2018 16:29
Polsat Games to wielki projekt. Znamy szczegóły
3692V

Polsat Games to wielki projekt. Znamy szczegóły

W połowie tygodnia informowaliśmy naszych czytelników o dużym przedsięwzięciu Polsatu. Stacja telewizyjna postanowiła zainwestować w branżę gier tworząc specjalny kanał, który będzie prezentował między innymi rozgrywki esportowe.

Polsat od ubiegłego roku inwestuje w sporty elektroniczne. Stacja od czasu do czasu prezentuje relacje z wielkich turniejów i wygląda na to, że zainteresowanie taką formą publikacji było naprawdę dobre.

Polsat Games. Nowy kanał telewizyjny poświęcony grom

Polsat w środę potwierdził złożenie wniosku o koncesję na nadawanie kanału „Polsat Games”, a Maciej Stec, członek zarządu, postanowił wspomnieć o samym wielkim zainteresowaniu branżą gier:

„Ten segment nas interesuje, bo widzimy jak mocno jest angażujący. Wystarczy spojrzeć na wyniki w YouTube'ie - od Minecrafta przez Robloxa do innych gier. E-sport to już nie tylko zwykłe granie, to są profesjonalni zawodnicy. Żeby być profesjonalnym graczem trzeba być w bardzo dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.”

W tym wypadku widzowie nie muszą liczyć wyłącznie na zwykły kanał telewizyjny, ponieważ firma zdecydowała się na „Projekt 360”, który będzie realizowany „na wszystkich polach, gdzie to tylko możliwe, i niezwiązany tylko z telewizją” – możemy w tej sytuacji liczyć na porządny serwis esportowy? Według planów Polsat Games ma ruszyć już w III kwartale 2018 roku i aktualnie stacja czeka na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że według specjalistów w Kantar Millward Brown i agencji Urban Communications – w ciągu ostatnich czterech lat liczba „egraczy” wzrosła w Polsce z 7,5 do 15 mln.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polsat-games-e-sport-kanal-o-grach-premiera

Tagi:

Nie przegap