Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.05.2018 09:35
Konami nie potrzebuje gier AAA. Firma pominęła Metal Gear Survive w mocnym raporcie
1943V

Konami nie potrzebuje gier AAA. Firma pominęła Metal Gear Survive w mocnym raporcie

2018 rok fiskalny zakończył się z ostatnim dniem marca. Konami jest jedną z ostatnich firm, które przedstawiły swoje wyniki za ten okres.

Okazuje się ponownie, że strategia, którą przyjęła firma sprawdza się w 100% (niestety dla graczy, bo to oznacza dalsze odchodzenie Konami od gier AAA). Konami znów chwali się wzrostem profitów, pomimo odejścia od gier wydawanych na konsolach stacjonarnych. Japońskiej korporacji wystarcza tworzenie kolejnych automatów pachinko i smartfonowych pozycji.

Hideo Kojima zafascynowany polskim pisarzem

Zysk operacyjny Konami wzrósł aż o 24% rok do roku i wyniósł 45 mld jenów. Tak dobrego rezultatu firma nie notowała od wielu lat.

Jak łatwo się domyślić temat Metal Gear Survive został prawie całkowicie przemilczany w raporcie finansowym Konami. W tekście, który znajdziecie w tym miejscu, pojawia się tylko jedna krótka wzmianka, że gra "została wydana". Wiemy na pewno, że tytuł sprzedawał się kiepsko w Wielkiej Brytanii, gdzie Metal Gear Survive rozeszło się w premierowym tygodniu o 85% gorzej niż Metal Gear Rising. W porównaniu z Metal Gear Solid V: Phantom Pain tytuł sprzedał się w premierowym tygodniu o 95% gorzej. Japońska firma pochwaliła się natomiast w raporcie "stabilnym wynikiem PES 2018".

Źródło: https://www.konami.com/ir/en/ir-data/statements/2018/en0510_d4hybu.pdf

Tagi: humor Japonia Konami metal gear metal gear survive