Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2018 14:00
Nintendo Switch nie otrzyma wsparcia Virtual Console. Nintendo ma inne plany
1711V

Nintendo Switch nie otrzyma wsparcia Virtual Console. Nintendo ma inne plany

Jeszcze przed premierą Nintendo Switcha pojawiły się plotki, według których Nintendo zamierza wprowadzić na swój nowy system klasyki za pomocą „Wirtualnej Konsoli”. Usługa zyskała popularność na starszych systemach Japończyków, jednak tym razem Big N ma inne plany.

Nintendo dzisiaj przedstawiło konkretne informacje dotyczące swojej sieciowej usługi. Firma pozwoli na wrzucenie zapisów gier do chmury, jednak według najnowszych informacji, opcja ta nie będzie działać z każdym tytułem.

Switch. Opcja wykonania kopii save'ów i tytuły gier w abonamencie

Virtual Console miało trafić na Nintendo Switcha już wiele miesięcy temu. Według plotek, Nintendo chciało wprowadzić za pomocą usługi między innymi tytuły z GameCube’a, jednak redakcja Kotaku otrzymała oficjalną wiadomość dotyczącą najbliższych planów:

„Obecnie nie ma planów dostarczania klasycznych gier za pomocą Virtual Console, jak to miało miejsce w przypadku innych platform Nintendo.”

Nintendo Wii, Nintendo 3DS oraz Nintendo Wii U korzystają z „Wirtualnej Konsoli” i gracze mogą zapoznać się z najróżniejszymi klasykami za pomocą usługi. Jak wiadomo, w przypadku Nintendo Switcha firma również pracowała nad wprowadzeniem propozycji, jednak najwidoczniej, Japończycy zdecydowali się zmienić plany.

Nintendo podkreśla, że Nintendo Switch również otrzyma klasyki – między innymi dzięki Nintendo Switch Online – jednak nie będzie raczej dla nikogo wielkim zaskoczeniem, gdy korporacja przedstawi inny program, dzięki któremu wprowadzi dodatkowe tytuły z poprzednich konsol.  

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2018/05/08/virtual-console-is-not-coming-to-switch-nintendo-says

Tagi: Nintendo nintendo switch virtual console

Nie przegap