Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.05.2018 18:02
Call of Duty: Black Ops 4 może trafić wyłącznie na Battle.net. Activision przeznaczyło na grę sporo gotówki
1102V

Call of Duty: Black Ops 4 może trafić wyłącznie na Battle.net. Activision przeznaczyło na grę sporo gotówki

Activision chce mieć pewność, że sympatycy rozgrywki na komputerach osobistych będą zadowoleni z Call of Duty: Black Ops 4. Firma zainwestowała znaczące środki na przygotowanie wersji PC, a według najnowszych plotek, strzelanka ma trafić na Battle.net.

Battle.net do niedawna oferował wyłącznie produkcje przygotowywane przez Blizzard, jednak na platformie zadebiutowało Destiny 2. Włodarze firmy wspominali, że była to wyjątkowa sytuacja, jednak wiele na to wskazuje, że nowe Call of Duty podąży tą drogą.

Call of Duty: Black Ops 4 zaoferuje „innowacyjny tryb sieciowy”

Według najnowszej plotki Activision ponownie zdecydowało się wykorzystać infrastrukturę Blizzarda i Call of Duty: Black Ops 4 będzie dostępne wyłącznie na tej platformie. Oczywiście w tym wypadku mówimy o rozgrywce na PC, jednak pominięcie Steam może okazać się dość zaskakujące.

Nie jest to podobno przypadek, ponieważ Battle.net ma zostać głównym miejscem do wydawania swoich tytułów przez Activision – w tej sytuacji korporacja nie będzie musiała dzielić się gotówką z pośrednikami. Aktualnie jest to jedynie plotka, lecz wiadomość potwierdza redakcja Gaming INTEL, która specjalizuje się w publikowaniu wieści dotyczących gier Activision.

Jednocześnie mogę potwierdzić, że Call of Duty: Black Ops 4 w wersji na PC to ogromna inwestycja znanego wydawcy. Dyrektor operacyjny Activision zapowiedział zainwestowanie „znacznych środków” – Coddy Johnson wspomniał, że wyłożenie dodatkowej gotówki było niezbędne, by zaoferować kapitalne doświadczenie graczom na komputerach osobistych.

Źródło: https://gamingintel.com/2018/05/06/call-of-duty-black-ops-4-battle-net-pc-exclusive/amp/

Tagi: Activision battle.net black ops 4 Blizzard Treyarch

Nie przegap