Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.05.2018 13:14
Nintendo rekrutuje twórców nowego The Legend of Zelda
1024V

Nintendo rekrutuje twórców nowego The Legend of Zelda

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to bez cienia wątpliwości system-seller Nintendo Switch. Nie dziwi w tej perspektywie to, że japońska korporacja chce rozwijać swoją markę.

Na The Legend of Zelda: Breath of the Wild czekaliśmy niezmiernie długo. Miejmy nadzieję, że tym razem Nintendo uwinie się szybciej z tworzeniem nowej przygody Linka.

Polski rynek gier wart już ponad pół mld dolarów

Obecnie wielkie N szuka projektanta, który byłby odpowiedzialny za strukturę lochów, pól normalnej eksploracji, za oskryptowane wydarzenia a także za wygląd przeciwników. Wszystko w związku z tworzeniem nowej odsłony The Legend of Zelda. 

Ogłoszenie z taka ofertą pracy pojawiło się na oficjalnej stronie firmy w Japonii. Deweloperzy, którzy składają aplikacje mają mieć doświadczenie na designerskim polu w kategorii gier konsolowych. Pracownicy mają też posługiwać się językiem japońskim przynajmniej w dostatecznym stopniu do podstawowej komunikacji w studiu.

Nintendo oczywiście nic jeszcze oficjalnie nie ogłosiło. Skoro firma szuka projektanta, to prace pewnie dopiero się zaczynają, więc możliwe, że na kolejną odsłonę The Legend of Zelda poczekamy jeszcze kilka lat. Ważne, że Nintendo dysponuje już podstawami i odpowiednim silnikiem graficznym, dzięki czemu produkcja na Switch powinna pójść szybciej niż w przypadku Breath of the Wild.

Źródło: https://www.nintendo.co.jp/jobs/project/kyoto_sec1.html

Tagi: linki Nintendo the legend of zelda Zelda