Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.05.2018 10:57
Deus Ex nie umarł. Szef Eidos i prezes Square Enix o możliwej kontynuacji
903V

Deus Ex nie umarł. Szef Eidos i prezes Square Enix o możliwej kontynuacji

Deus Ex: Mankind Divided nie wywołał takiego entuzjazmu, jak pierwsza odsłona tej marki. Od prawie 2 lat nie słyszeliśmy nic na temat jej przyszłości, co u fanów może budzić niepokój.

Na szczęście jest duża szansa na kolejną grę z serii Deus Ex. David Anfossi, szef Eidos Montreal powiedział w wywiadzie, że z całą pewnością marka nie jest martwa. Wypowiedź Anfossiego na temat przyszłości Deus Ex znajdziecie w 6 minucie poniższego nagrania.

Red Dead Redemption 2 na pięknych screenshotach

"Deus Ex jest tutaj [w sercu], mogę was zapewnić, że nie zapomnieliśmy o tej marce. Daliśmy z siebie wszystko, by zrobić reboot tej serii. Musimy teraz pomyśleć nad przyszłością tej serii, poświęcić temu czas, by zrobić wszystko tak jak trzeba i z pełnym uszanowaniem marki" - powiedział szef Eidos Montreal.

Obecnie Eidos Montreal kończy pracę nad Shadow of the Tomb Raider i pomaga nad tworzeniem gry związanej z marką Avengers oraz Guardians of the Galaxy. Po takich wypowiedziach można chyba zakładać, że studio z dużym prawdopodobieństwem wróci do uniwersum Deus Ex jak upora się z tymi projektami.

W listopadzie 2017 r. prezes Square Enix wyjaśniał, że studio Eidos Montreal ma ograniczone moce przerobowe i w związku z tym faktem musimy poczekać na zajęcie się uniwersum Deus Ex. Wydawca nie przewiduje opcji, by kolejną grą z tej marki zajęli się inni deweloperzy.

"Oczywiście byłoby doskonale, gdyby Eidos Montreal mogło pracować nad wszystkim jednocześnie. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie i pewne tytuły muszą czekać na swoją kolej. Powód, dla którego nie prezentujemy nowego Deus Ex jest taki, że projekt musi poczekać w kolejce, bo mamy inne tytuły, nad którymi obecnie pracujemy" - wyjaśnił Yosuke Matsuda w wywiadzie udzielonym GamesIndustry.

Źródło: YouTube

Tagi: deus ex Eidos Montreal Square Enix wywiad