Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 05.05.2018 10:29
Fighting Games Challenge. Ruszyły zapisy na wydarzenie z turniejem Tekken World Tour
1005V

Fighting Games Challenge. Ruszyły zapisy na wydarzenie z turniejem Tekken World Tour

Organizatorzy turnieju Fighting Games Challenge wystartowali już z zapisami na swoje wielkie święto bijatyk w Łodzi. Już w czerwcu będziemy mogli zmierzyć się w najlepszych dziełach tegoż gatunku, w tym w rewelacyjnego Tekkena 7 w ramach Tekken World Tour.

Zapisy na wydarzenie FGC będą aktywne aż do 31.05, kiedy to skończy się faza wstępnych przygotowań do imprezy, która to trwać będzie w dniach 9-10 czerwca w "EC1 - Miasto Kultury" w Łodzi.

Z wizytą w Blue Sunset Games, czyli sprawdzamy gry gdańskiej ekipy

W tym czasie odbędą się dwa główne turnieje. Pierwszym z nich jest oczywiście zajmująca dwa dni europejska faza Tekken World Tour, drugim zaś zaplanowane na niedzielę (10.06) zmagania w Dragon Ball FighterZ.

Na chwilę obecną mamy potwierdzone przybycie kilku czołowych graczy z całego świata, z USA Joey Fury, Team UYU w skład którego wchodzi między innymi Qudans, z Europy Asim, Fergus czy też Kaneandtrench. Dodatkowo pojawią się również ROX Dragons KNEE, ROX Dragons Chanel - biorąc pod uwagę aktualną listę uczestników, plus tych którzy wiemy że chcą się pojawić, lecz jeszcze tego nie potwierdzili, jest duża szansa na obecność sporej grupy graczy zarówno z Azji oraz USA.

Warto wspomnieć o tym że poza samą strefą turniejową Fighting Games Challenge zapewni również rozrywkę dla pozostałych zwiedzających. Jeżeli ktoś zatem nie chce, bądź nie czuje się na siłach by walczyć w turnieju, może pooglądać zmagania zawodników, pograć na strefie free 2 play bądź pobawić się na stanowisku z VR.

Skorzystać będzie można także ze strefy chill out gdzie każdy może się spokojnie rozsiąść na jednej z wielkich dwumetrowych poduch wyposażonych w power banki, więc i z doładowaniem podręcznego sprzętu nie będzie problemu. Wszyscy gracze będą mieli jeszcze dostęp do tarasu, na którym będą mogli odetchnąć i napić się czegoś zimnego, zaś na terenie zewnętrznym powstanie strefa gastronomiczna.

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy polskich gier, albowiem na terenie FGC 2018 pojawi się nasz rodzimy, nadmorski wydawca Blue Sunset Games, który pracuje obecnie nad „platform fighterem” w stylu Super Smash Bros. o tytule "Go All Out!". Podczas eventu na ich strefie będzie można wypróbować produkcję naszych rodaków.

Fighting Games Challenge (09-10.06.2018) Teaser

Tagi: Bijatyki e-sport Tekken 7 tekken world tour 2018 turniej