Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2018 18:07
Xbox na E3 z jRPG-ami oraz ekskluzywnymi grami z Japonii. Microsoft inwestuje w gry
1533V

Xbox na E3 z jRPG-ami oraz ekskluzywnymi grami z Japonii. Microsoft inwestuje w gry

Szef marki Xbox ponownie zdecydował się wspomnieć na temat zbliżającego się E3 i jego wypowiedzi powinny zainteresować fanów japońskich RPG-ów. Amerykanie inwestują gotówkę w nowe gry i na konferencji pojawią się również produkcje z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Najbliższe tygodnie będą bardzo ciekawe dla fanów marki Xbox. Amerykanie wciąż powtarzają, że tegoroczna konferencja na E3 będzie największym wydarzeniem korporacji w historii występów w Los Angeles i najnowsze wypowiedzi Phila Spencera potrafi zainteresować.

Microsoft chwali się wynikami. Xbox notuje kapitalne przychody

Szef marki Xbox postanowił kolejny raz odpowiedzieć na pytania graczy na Twitterze i w jednej z wypowiedzi Spencer podkreślił, że Microsoft zainwestował sporo gotówki w gry oraz zespoły deweloperskie. Twórcy mają przygotować „interesujące światy z ciekawymi opowieściami i bohaterami”, ale musimy im dać czas na rozwój.

Gracze mogą również oczekiwać japońskich produkcji zmierzających ekskluzywnie na Xboksa One, a jednocześnie podczas konferencji na E3 możemy zobaczyć nowe JRPG-i. Spencer zaznaczył, że „pewne rzeczy mogą się jeszcze zmienić”, ale jego zespół wspiera japońskich wydawców.

Możemy mieć jednocześnie pewność, że Microsoft nie będzie w najbliższym czasie rozwijał jakiejkolwiek produkcji z gatunku Battle Royale. Amerykanie dostrzegają świetne zainteresowanie PUBG, czy też Fortnite, a jednocześnie niektórzy deweloperzy third-party wciąż pracują nad rozgrywką BR, więc Phil nie zamierza inwestować dodatkowej gotówki w ekskluzywne tytuły…. Choć taka opcja pojawi się w momencie, gdy jeden z zespołów first-party znajdzie ciekawy pomysł na ten wariant zabawy – Microsoft nie chce powtarzać znanej rozgrywki.

Źródło: Twitter.com

Tagi: e3 e3 2018 Microsoft Phil Spencer xbox Xbox One