Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.04.2018 09:47
Play Ubezpieczenia dla graczy. Ochrona sprzętu, wirtualnych przedmiotów i kont
759V

Play Ubezpieczenia dla graczy. Ochrona sprzętu, wirtualnych przedmiotów i kont

Tego jeszcze nie było. W Polsce pojawiła się oferta ubezpieczeń graczy, dotycząca m.in kradzieży wirtualnych dóbr w danym tytule.

W ofercie Play Ubezpieczenia, które działa we współpracy z InterRisk, pojawiły się nowe opcje ubezpieczeń, skierowanych dla graczy.

Bezpieczny Gracz zapewnia ubezpieczenie wirtualnych przedmiotów, konta oraz środków płatniczych w interaktywnych produkcjach. Użytkownicy mogą liczyć na pieniądze, jeśli padną ofiarą ataku hakerów/złośliwego oprogramowania. Pakiet w wersji standard wyceniono na 1,99 miesięcznie i można w tej opcji odzyskać maksymalnie 300 zł. Wariant premium kosztuje 6,99 zł miesięcznie. W tym przypadku można liczyć na rekompensatę 800 zł w razie nieszczęśliwego zdarzenia.

Z kolei pakiet Bezpieczny Sprzęt dla Graczy to już bardziej standardowy rodzaj ubezpieczenia - chodzi o odszkodowanie w przypadku, gdy w wyniku np. kradzieży czy przepięcia dojdzie do utraty hardware'u. Ceny? Pakiet standardowy kosztuje 4,99 zł miesięcznie i można tu liczyć na maksymalnie 3 tysiące złotych odszkodowania. Ubezpieczenie premium to już 19,90 zł miesięcznie, ale tu otrzymujemy też ochronę np. od przegrzania sprzętu i zalania wodą. Tutaj maksymalne odszkodowanie to 10 tysięcy złotych. Sprzęt, który można ubezpieczać musi być zakupiony nie później niż w ciągu 90 ostatnich dni. Ubezpieczenie można kontynuować do 2 roku posiadania sprzętu.

Podstawą ubiegania się o ubezpieczenie są dokumenty potwierdzające zakup. W przypadku wirtualnych przedmiotów konieczny jest dowód przelewu.

Pomysł jest nie tylko nowy na polskim rynku. Przedstawiciel Play, Rafał Bednarski stwierdził, że to nowość nawet jeśli chodzi o rynku zagraniczne.

"Są to produkty, które nie są o tyle nowe na rynku polskim, ale i nawet zagranicznym. W tym momencie wyprzedzamy Stany Zjednoczone, gdzie tego typu produkty owszem istnieją, ale w bardzo ograniczonej formie. Jesteśmy żywo zainteresowani, jakie będzie zainteresowanie naszymi produktami, mamy nadzieję, że ogromne".

By wykupić polisę w Play Ubezpieczenia trzeba zainstalować aplikację smartfonową firmy.

Tagi: awaria kradzieże play polska ubezpieczenia