Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 26.04.2018 18:08
Star Trek. Paramount pracuje nad dwoma pełnometrażowymi filmami
765V

Star Trek. Paramount pracuje nad dwoma pełnometrażowymi filmami

Wszyscy fani Star Treka czekają z utęsknieniem na nowy film. I to długo, może nawet zbyt długo. Dobra wiadomość jest taka, że wytwórnia odpowiedzialna za markę pracuje oficjalnie aż nad dwoma niezależnymi opowieściami. A zła...?

Nie jest tajemnicą, że "Star Trek: W nieznane" nie był oszałamiającym sukcesem finansowym, co wprawiło całą serię w dziwny rodzaj stazy, gdzie poszczególne osoby związane z marką rzucały nam niejasne informacje i plotki.

Zagubieni w kosmosie - recenzja serialu

Zachary Quinto, czyli filmowy Spock w trakcie jednego z ostatnich wywiadów potwierdził, że powstaje równolegle kilka scenariuszy. Kolejną, bardziej konkretną cegiełkę dorzucił podczas prezentacji na CinemaConie szef Paramount Pictures - Jim Gianopulos. Miał wtedy powiedzieć o kilku jednocześnie przygotowywanych filmach "Star Trek", a kiedy został o to zapytany, doprecyzował, że chodzi o dwa.

Niestety wciąż nie ma żadnych konkretów dotyczących tych projektów, ale cały czas branża filmowa spekuluje o udziale Quentina Tarantino w jednym z nich. No więc tu wchodzi ta zła wiadomość, o której wspominałem na początku. Otóż Simon Pegg, filmowy Scotty oraz ator scenariusza ostatniego filmu w trakcie podcastu zasugerował, że to raczej mało prawdopodobne. Wszystko dlatego, że Tarantino obecnie pracuje nad innym, autorskim projektem, czyli "Once Upon a Time in Hollywood". Autor "Pulp Fiction" raczej z tego względu nie znajdzie w najbliższych latach czasu na Star Treka.

Nie wiem jak Wy, ale ja bym jednak wolał, żeby Tarantino znalazł czas na "Kosmiczną Wędrówkę". To po prostu musiałaby być ostra, nieszablonowa jazda po trupie konwencji sci-fi ;-).  

Tagi: paramount Quentin Tarantino Star Trek