Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.04.2018 17:10
Wiedźmin. Andrzej Sapkowski potwierdza, że pisze już nową książkę [Aktualizacja]
5152V

Wiedźmin. Andrzej Sapkowski potwierdza, że pisze już nową książkę [Aktualizacja]

Andrzej Sapkowski jako pisarz znany jest nam przede wszystkim z kultowej w naszym kraju sagi Wiedźmin, która to posłużyła CDP Red do stworzenia fantastycznej serii gier.

Teraz podczas trzeciej edycji Warsaw Comic-Con pan Andrzej oficjalnie potwierdził, że od pewnego czasu siedzi nad kolejną książką osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Póki co nie zdradził na ten temat żadnych innych informacji.

Ostatnia opowieść spod jego ręki wyszła parę lat temu i ukazała się na rynku jako Sezon Burz. Wtedy też pisarz oznajmił, że jest w stanie napisać kontynuację kończącej główny wątek "Pani Jeziora", lecz zrobiłby to po prostu po swojemu, nie patrząc na poprzednie dokonania i starania scenarzystów pierwszej gry o Wiedźminie. 

Jeśli to prawda i Sapkowski zacznie swoją własną linię fabularną sagi, doczekamy się smutnego konfliktu o to, która z nich jest tą kanoniczną, a która będzie miała status alternatywnej - a biorąc pod uwagę popularność gier, może się stać jednak tak, że za kanon powszechnie zostaną uznane te wirtualne opowieści.

[Aktualizacja]

Andrzej Sapkowski zdradził podczas swojego panelu, że mimo wszystko uważa swoją sagę za dokończoną, więc jego następna książka będzie "albo prequelem albo sidequelem", czyli możemy spodziewać się nowych pobocznych opowieści uzupełniających i tak już bogaty świat Wiedźmina. 

Nagranie: Cycu1

Źródło: http://polter.pl/ksiazki/Sapkowski-pisze-nowa-ksiazke-wiedzminska-w83344

Tagi: książka Wiedźmin