Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2018 19:46
Billy Mitchell oszustem! King of Kong usunięty z rankingów i Księgi Rekordów Guinnessa
3125V

Billy Mitchell oszustem! King of Kong usunięty z rankingów i Księgi Rekordów Guinnessa

Twin Galaxies zdecydowało się oficjalnie usunąć ze swoich tablic najlepszych wyników „Króla King Konga”. Mężczyzna oszukiwał podczas uzyskiwania najlepszego rezultatu i został usunięty przez organizatorów.

Billy Mitchell to prawdziwa legenda gier – jest on znany z ustanawiania rekordów w klasyczne produkcje na automatach. Amerykanin zdobył perfekcyjny wynik w Pac-Manie i jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego „The King of Kong”, w którym została zaprezentowana jego walka z Stevem Wiebem w Donkey Konga.

God of War - recenzja gry. Umarł król, niech żyje król!

Taka historia nie dzieje się każdego dnia. Facet był przez lata uważany za prawdziwego króla automatów, a był po prostu oszustem. Twin Galaxies – amerykańska organizacja zbierająca wyniki z gier – odkryła dzięki śledztwu, że Billy Mitchell podczas pobijania rekordu w Donkey Konga nie grał na regularnej wersji automatu.

Jego 1 047 200 punktów zdaniem Twin Galaxies „nie zostało osiągnięte na klasycznym automacie”, a podczas rozgrywki skorzystał z „emulatora” (sprzęt nie posiadał oryginalnych podzespołów), więc zainteresowany mógł po prostu oszukiwać. Należy na pewno zaznaczyć, że Mitchell chcąc udowodnić swój wynik nagrał wiele lat temu materiał na kasetę VHS i to właśnie ten dowód został przeanalizowany przez specjalistów – okazało się, że obraz nie zgadza się z oryginalnym zapisem rozgrywki.

Twin Galaxies w bardzo restrykcyjny sposób podchodzi do oszustów, więc zdecydowano się usunąć Billy’ego Mitchella ze wszystkich rankingów – nie tylko rezultat uzyskany z Donkey Konga, ale również z przykładowo Pac-Mana.

Sytuację dostrzegli również organizatorzy Księgi Rekordów Guinnessa, którzy postanowili odebrać rekordy Mitchellowi – jej przedstawiciele oficjalnie mówią, że Twin Galaxies jest ich źródłem weryfikacji danych, więc podjęto w tym miejscu ostateczne kroki. W kolejnych dniach zostaną wyłonieni nowi mistrzowie w dwóch rekordach.

KomandoRumianek, dzięki za link!

Tagi: automaty billy mitchell oszustwo