Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.04.2018 08:36
Metal Max Xeno w Europie i USA. Wydawcy znów wypinają się na PS Vita
671V

Metal Max Xeno w Europie i USA. Wydawcy znów wypinają się na PS Vita

Pamiętacie ogłoszenie Metal Max Xeno z października 2017 roku? Mogło się wtedy wydawać, że ta gra przeznaczona na PS4 i PSV będzie tylko ciekawostką dla rynku japońskiego. Rzeczywistość okazuje się inna.

Metal Max Xeno jest następcą marki, która jest popularna w Japonii, ale nie była zwykle tłumaczona na język angielski. Jedynym tytułem z serii Metal Max, który trafił do Europy i USA było Metal Saga: Chain of Sandstorm z PS2.

Kadokawa zapowiada Metal Max Xeno. Reklamy sygnowane przez Sony

W Metal Max Xeno będziemy kontrolować i rozbudowywać czołg Red Wolf, który pojawiał się już w poprzednich odsłonach serii. Gracz może strzelać do wrogów z daleka, przed wejściem do bezpośredniego, role-playowego starcia.

Przeciwnikami w Metal Max Xeno są inteligentne maszyny Sons of NOA, które chcą zabić wszystkich ludzi na planecie. Główny bohater stracił wiele lat temu matkę w jednym z ataków Sons of NOA. Protagonista dociera do jednego z ostatnich bastionów ludzkości, gdzie zaczyna się akcja gry.

Gra trafi do USA i Europy, ale niestety znów okazuje się, że wydawcy nie widzą już obecnie sensu w sprzedawaniu tytułów na PS Vita. Po Attack on Titan 2 Metal Max Xeno jest kolejną grą, która ominie PS Vita, pomimo faktu, że w Japonii taka wersja trafi do sklepów. Na zachodnich rynkach dojdzie do premiery tylko na PS4.

Wersję na PS4 kupimy w wydaniu kolekcjonerskim (60 dolarów) i zwykłym (za 40 dolarów). Bonusy z kolekcjonerki to, oprócz płyty z grą to: specjalne pudełko, przypinka, album z grafikami. Zamówienia w USA można już składać w sklepie NIS America.

Metal Max Xeno trafi na rynek japoński 19 kwietnia 2018 r. Angielska wersja językowa będzie natomiast dostępna na jesieni 2018 r. Tylko na PS4.

Tagi: Kadokawa Games metal max Metal Max Xeno NIS America ps vita ps4 vita