Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2018 13:58
QLOC otwiera nowe studio w Gdańsku. Firma pracuje nad dużymi, nieogłoszonymi projektami
691V

QLOC otwiera nowe studio w Gdańsku. Firma pracuje nad dużymi, nieogłoszonymi projektami

Od pewnego czasu QLOC zajmuje się już nie tylko tłumaczeniem gier. Studio w świetny sposób radzi sobie z przenoszeniem produkcji na różne platformy i jak widać wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, bo dzisiaj otrzymaliśmy informacje o otwarciu nowego studia.

QLOC zajmuje się developmentem gier wideo (porting, co-development, remastering), Quality Assurance (testy funkcjonalne, certyfikacyjne, zgodności i językowe) oraz lokalizacją (tłumaczenia, nagrania audio). To właśnie ta firma przenosi właśnie Dark Souls Remastered na PlayStation 4 i Xboksa One.

Dark Souls Remastered pod lupą ekspertów. Sporo pozytywnych zmian

Wspominając o QLOC trudno jednak nie wspomnieć o lokalizowaniu takich tytułów jak Grand Theft Auto V, XCOM: Enemy Unkown, The Elder Scrolls V: Skyrim, The Evil Within 2, Prey, czy też przenoszeniu na nowsze urządzenia DmC: Devil may Cry, Rime, Resident Evil 6, a nawet Dead Rising HD Remaster.

Firma rozwija się z każdym kolejnym miesiącem, a najlepszym potwierdzeniem tych słów jest otworzenie studia w Gdańsku – QLOC wprowadzi się do trójmiejskiego kompleksu biurowego Alchemia z wydelegowanym zespołem ekspertów, którzy wdrożą nowych pracowników w projekty firmy i jej kulturę pracy.

„Cieszymy się bardzo ze startu naszego gdańskiego biura i nie możemy się doczekać pierwszych efektów jego pracy. Wybraliśmy Trójmiasto ze względu na atrakcyjność lokalizacji, łatwość relokacji pracowników z innych miast Polski i zagranicy, a przede wszystkim ze względu kwalifikację tutejszych specjalistów.”

Powyższe słowa powiedział Adam Piesiak, prezes QLOC, który nie ukrywa zadowolenia z zaistniałej sytuacji. Jednocześnie mogę wspomnieć, że 2018 rok jest bardzo ważny dla firmy, ponieważ aktualnie QLOC pracuje nad dużymi i wciąż niezapowiedzianymi projektami, które trafią między innymi na Nintendo Switcha.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: branża lokalizacja qloc