Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2018 20:00
DreamHack okradziony. 50 gamingowych foteli zniknęło
1042V

DreamHack okradziony. 50 gamingowych foteli zniknęło

Pod koniec miesiąca w Marsylii odbędzie się duży turniej w Counter-Strike: Global Offensive, ale organizatorzy mają spory problem. Złodzieje okradli transport przygotowany na wydarzenie, w którym znajdowała się 50 gamingowych foteli. Sprzęt nie jest aktualnie dostępny w sprzedaży.

DreamHack Masters Marseille 2018 odbędzie się w dniach 18-22 kwietnia. Organizatorzy przygotowali pulę 250 tysięcy dolarów i zaprosili na imprezę takie zespóły jak Astralis, Cloud9, Fnatic, SK Gaming, mousesports, czy też FaZe Clan.

CS:GO z ponad 124 000 niezadowolonych graczy. Fani chcą zmian

Jest to naprawdę wielkie wydarzenie, więc organizatorzy zdecydowali się przygotować sprzęt, który został przygotowany do transportu, ale złodzieje zdecydowali się dobrać do stref graczy. Skradziono 50 gamingowych foteli i sporym problemem jest fakt, że produkt Corsair nie jest aktualnie dostępny na rynku.

Skontaktowałem się z polskim przedstawicielem firmy Corsair, który nie ukrywa, że sytuacja jest kłopotliwa. Sprzęt trafi do sprzedaży dopiero za kilka miesięcy,a według naszych informacji jeden taki fotel jest wyceniany na około 1500 zł – w prostym przeliczeniu daje nam to około 75 000 zł strat. 

Złodzieje mogą mieć oczywiście problem ze sprzedażą „nabytków”, ponieważ Corsair oraz organizatorzy DreamHacka będą teraz dokładnie sprawdzać wszystkie aukcje – modele są charakterystyczne, więc trudno będzie sprzedać 50 wciąż niedostępnych foteli.

DreamHack zachęca do zgłaszania wszystkich podejrzanych aukcji – firma dobrze zapłaci za informacje o skradzionym sprzęcie.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive cs:go dreamhack esport