Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.04.2018 14:00
Free-to-play na konsolach - czy to ma sens? Odpowiadamy w najnowszym numerze PSX Extreme!
417V

Free-to-play na konsolach - czy to ma sens? Odpowiadamy w najnowszym numerze PSX Extreme!

Gry free-to-play stały się już nieodłącznym elementem krajobrazu naszej branży. Ale jak to jest w przypadku konsol? Postanowiliśmy szczegółowo zbadać tę kwestię w najnowszym numerze PSX Extreme.

W życiu nie ma nic za darmo. Podobnie jest z grami. Jeśli myślimy, że właśnie bawimy się w produkcji, która nic nas nie kosztuje, to najprawdopodobniej prędzej czy później zweryfikujemy ten pogląd, płacąc za nową skórkę bądź zestaw broni. Ale gry F2P to niekoniecznie zło i czarna magia, zaś na konsolach można znaleźć wiele wartościowych produkcji.

Kup prenumeratę PSX Extreme!

W ramach tematu numeru w 248 wydaniu naszego magazynu bierzemy pod lupę rozwój i karierę darmowych gier. Odkryjemy przed Wami ciekawą historię narodzin oraz rozbijemy na czynniki pierwsze mechanizm psychologiczny kryjący się za monetyzacją gier F2P. Podpowiemy też, jak czerpać przyjemność z gier free-to-play, nie dając się jednocześnie złapać na sztuczki mające wyciągać z nas kasę.

Na pięciu wypchanych po brzegi stronach znajdziecie też listę najciekawszych gier free-to-play na rynku konsolowym. Wybraliśmy nie tyle najlepsze produkcje, co przygotowaliśmy przekrój darmowych gier różnych gatunków, które trafią w gusta najróżniejszych graczy. 

To wszystko i jeszcze więcej w 248. numerze PSX Extreme!

Tagi: