Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.04.2018 11:11
Piraci pobici przez sekciarzy. Far Cry 5 rządzi w UK. Rekordowy wynik Ubisoftu
2798V

Piraci pobici przez sekciarzy. Far Cry 5 rządzi w UK. Rekordowy wynik Ubisoftu

Pora na nowy ranking sprzedaży gier z najwiekszego europejskiego gamingowego rynku. Okazuje się, że piraci nie utrzymali się długo na prowadzeniu.

Sea of Thieves zostało rozgromione przez Far Cry 5. Okazuje się, że gracze mieszkający w Wielkiej Brytanii najczęściej wybierali najnowszą sandboksową strzelaninę od Ubisoftu.

Poradnik do Far Cry 5

Ubisoft chwali się, że Far Cry 5 rozchodzi się w wyraźnie wyższym nakładzie niż Assassin's Creed Origins i Ghost Recon Wildlands w premierowych dniach. Wyniki firmy muszą być zatem wyśmienite, bo Ubisoft już przy okazji tych produkcji nie narzekał na małe zainteresowanie. Wg Chart-Track, które prezentuje co tydzień rankingi sprzedaży gier z UK, Far Cry 5 to największa dotychczasowa premiera 2018 roku. To nie wszystko. Chart-Track twierdzi, że premierowe wyniki Far Cry 5 są najlepsze w historii, biorąc pod uwagę 13 tydzień roku (gra pobiła m.in. BioShock Infinite z 2013 roku).

Takie wyniki to tylko potwierdzenie dla wielkich wydawców, że nie należy obawiać się wydawania gier w miesiącach poza listopadem-grudniem, gdzie tradycyjnie branżowe korporacje oczekują najwyższych zysków.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień):

  1. Far Cry 5
  2. FIFA 18
  3. Sea of Thieves
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. PUBG
  6. Call of Duty: WW2
  7. A Way Out
  8. Assassin's Creed Origins
  9. Forza Motorsport 7
  10. Grand Theft Auto 5

Tagi: far cry far cry 5 Sea of Thieves uk Wielka Brytania