Roger Żochowski Roger Żochowski 02.04.2018 18:56
The Last of Us i Red Dead Redemption odpalone na PC - jakość daleka od ideału
7655V

The Last of Us i Red Dead Redemption odpalone na PC - jakość daleka od ideału

RPCS3 to według wielu graczy najlepszy emulator PS3 na rynku. Właśnie odpalono na nim The Last Of Us oraz Red Dead Redemption, jedne z największych hitów poprzedniej generacji. Ale nie ma się z czego cieszyć. 

Jak zobaczycie na poniższych filmikach sukcesem jest już samo odpalenie obu produkcji na emulatorze, bowiem działanie gier pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

The Last of Us 2 - wszystko co wiemy o grze

W przypadku The Last of Us wciąż najlepszą opcją jest granie na PS3 bądź PS4, bo w "wersji" na PC komfort poznawania historii jest znacznie utrudniony przez spadki animacji i przeróżne glitche psujące całą zabawę. Zresztą ciężko mówić tu w ogóle o graniu czy zabawie. Gra tnie się okropnie praktycznie w każdej sekundzie serwując nam pokaz slajdów. 

Nieco lepiej na emulatorze prezentuje się Red Dead Redemption, ale lepiej nie oznacza dobrze. Błędów jest wprawdzie mniej, ale gra chodzi bardzo wolno i o dobrej zabawie raczej też nie ma mowy.  

Trzeba jednak pamiętać, że ekipa odpowiedzialna za emulator RPCS3 cały czas rozwija swój projekt. Nie tak dawno gracze dostali specjalny update, dzięki któremu poprawie uległo choćby renderowanie i wyświetlanie tekstur. Poprawiono też wiele błędów, które generowały przeróżne glitche i bugi w odpalanych produkcjach. Poniżej możecie zobaczyć filmik prezentujący owe poprawki na przykładzie takich gier jak Red Dead Redemption, Uncharted, Dante’s Inferno, Silent Hill: Downpour, Drakengard 3 czy Asura’s Wrath.

Tagi: Emulator the last of us