Roger Żochowski Roger Żochowski 02.04.2018 14:14
GTA 5. W ciągu 3 lat gra podbiła rynek PC, ale CS: GO i PUBG na razie poza zasięgiem
1844V

GTA 5. W ciągu 3 lat gra podbiła rynek PC, ale CS: GO i PUBG na razie poza zasięgiem

Trzy lata minęły od premiery GTA 5 na PC. Tytuł podobnie jak na konsolach cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wciąż sprzedaje się jak świeże bułeczki. Ale na rynku PC są lepsi. 

Według oficjalnych danych pecetowi gracze zakupili na Steam już ponad 10 milionów egzemplarzy hitu Rockstar. To świetny wynik a fakt, że w samym tylko 2017 roku po grę sięgnęło blisko 3,5 miliona nabywców posiadających PC świadczy o tym, iż wynik ten z pewnością będzie niedługo znacznie wyższy. Wiele tytułów wchodzących do sprzedaży może pomarzyć o takich wynikach, jakie GTA 5 osiąga będąc 3 rok na rynku. Nawet jeśli ostatnio do TOP 3 trafia głównie dzięki wyprzedażom.

Kody do GTA 5

Wynik GTA 5 z pewnością wkrótce wywinduje GTA 5 Premium Edition. Nadciągające wydanie zawierać będzie oczywiście podstawową wersję gry oraz wszystkie wydane przez cztery lata dodatki, w tym Criminal Enterprise Starter Pack.

Z danych opublikowanych przez serwis Steamspy możemy się dowiedzieć, które tytuły zaliczają się do pierwszej trójki najlepiej sprzedających się gier na PC. Nikogo chyba nie będzie też dziwiło, jakie gry znalazły się w czołówce:

1. Counter-Strike: Global Offensive - 41 milionów
2. PlayerUnknown’s Battlegrounds - 33 miliony
3. Minecraft - 28 milionów

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar