Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2018 15:13
Dragon Quest 11. Zwiastun i data premiery na Zachodzie
1389V

Dragon Quest 11. Zwiastun i data premiery na Zachodzie

Sympatycy jRPG-ów muszą zacierać rączki. Square Enix właśnie potwierdziło ostateczną datę premiery Dragon Quest 11 w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Na dobry początek z tytułem zapoznają się gracze na PlayStation 4 i PC.

Seria Dragon Quest nie jest tak bardzo popularna na Zachodzie, jak przykładowo Final Fantasy, jednak Square Enix za wszelką cenę stara się rozbudzić w graczach miłość do tego świata. Nadchodząca odsłona może skłonić wielu fanów gatunku do zapoznania się z tytułem.

Luminous Productions to nowe studio Square Enix. Hajime Tabata został szefem

Dragon Quest 11 trafi do Europy 4 września i będzie jednocześnie dostępny na PlayStation 4 i komputerach osobistych. Tytuł trafi również na Nintendo Switcha, ale aktualnie nie znamy daty premiery. Na Zachód nie trafi wersja na 3DS-a.

Hokuto Okamoto wspomina, że Dragon Quest 11 jest „zwieńczeniem serii”, ale bardzo pozytywne opinie z Japonii potwierdzają – jest to świetna produkcja dla fanów uniwersum i jednocześnie kapitalna przygoda dla nowych graczy, którzy nie zapoznali się jeszcze z tym światem.

Producent tytułu zapowiada „jedną z najbardziej epickich historii w serii” i nie ukrywa, że jego zespół spędził sporo czasu nad lokalizacją, ponieważ Japończycy chcą mieć pewność, że gracze z Zachodu dobrze zrozumieją wszystkie elementy. W europejskiej oraz amerykańskiej wersji zdecydowano się przykładowo zmienić menu – Japończycy korzystają z bardziej tradycyjnego, tekstowego interfejsu, a mieszkańcy zachodu skorzystają z ikonek.

Square Enix zadbało również o angielskie głosy (nie tylko tekst), Draconian Quest (hard mode dla doświadczonych graczy), Camera Mode (możliwość rozglądania się po świecie) oraz zadbano o wiele ulepszeń względem pierwotnego wydania.

Jeśli zdecydujecie się zamówić Dragon Quest 11 na PlayStation Store to zgarniecie ekskluzywny motyw (do zobaczenia w galerii) oraz kilka przedmiotów dla bohaterów.

Do galerii dorzuciłem również serię screenów.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: dragon quest xi Square Enix