Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2018 07:23
Unity 2018. Demo techniczne Book of the Dead imponuje na PS4 Pro
1418V

Unity 2018. Demo techniczne Book of the Dead imponuje na PS4 Pro

Często narzekamy na silnik Unity, który ma pewne ułomności, ujawniające się przede wszystkim na konsolach. Autorzy tej technologii nie dają jednak za wygraną.

Pora na kolejna prezentację tema technicznego Unity 2018. Tym razem jednak Book of the Dead odpalono na PlayStation 4 Pro. Prezentacja odbyła się na GDC 2018 a autorzy najnowszej wersji silnika Unity twierdzą, że zrobili wielki krok naprzód w rozwoju swojej technologii.

Unity 2018 to duży graficzny krok naprzód

Twórcy chwalą się przede wszystkim nowym modelem renderowania obiektów z najnowszej wersji Unity 2018, która znajduje się aktualnie na etapie bety. Deweloperzy wykorzystali "High-Definition Render Pipeline" oraz opracowane przez siebie "Delighting Tool", co pozwala na skanowanie przedmiotów z realnego świata i błyskawiczne ich odtwarzanie w środowisku Unity 2018.

Fakt, że Unity rozwija się w takim tempie może tylko cieszyć, bo to technologia lubiana przede wszystkim przez dysponujących mniejszymi budżetami twórców. Miejmy nadzieję, że nowa wersja Unity rozwiąże stare i znane bolączki, czyli długie loadingi i problemy z frameratem w środowisku 3D.

Źródło: YouTube

Tagi: