Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2018 16:36
REGENESIS Arcade Deluxe docenione w San Francisco
520V

REGENESIS Arcade Deluxe docenione w San Francisco

Polacy tworzą wyjątkowe produkcje, które są doceniane na całym świecie. REGENESIS Arcade Deluxe zgarnęło prestiżową nagrodę w konkursie Viveport Developer Awards (VDA2), który odbył się w ramach Game Developers Conference 2018 w San Francisco.

O REGENESIS Arcade pisałem na portalu w ubiegłym roku. Jest to pierwsza produkcja Hyperbook Studio, która została przygotowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tytuł oferuje przyjemną rozgrywkę posiadaczom okularów Oculus Rift, HTC Vive i Windows Mixed Reality.

REGENESIS Arcade to debiutancka gra od Hyperbook Studio. Polacy tworzą w wirtualnej rzeczywistości

HTC zdecydowało się drugi raz przygotować specjalny konkurs dla deweloperów tworzących gry oraz aplikacje VR. Organizatorzy Viveport Developer Awards otrzymali ponad 250 zgłoszeń z całego świata i zainteresowani rywalizowali w pięciu kategoriach: rozrywka, edukacja, sztuka i kultura, arcade oraz przedsiębiorczość.

Do finałowej fazy zostało zakwalifikowanych dziesięć projektów (po dwa na każdą z kategorii) i właśnie REGENESIS Arcade Deluxe otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepsza Gra Arcade”. Autorzy tytułu oprócz statuetki wrócili do domu z czekiem na 50 000 dolarów oraz dostępem do najnowszego sprzętu VR firmy HTC.

W San Francisco pojawili się przedstawiciele rodzimego studia i trofeum odebrał osobiście Łukasz Kur - założyciel firmy i CTO. Jest to bez wątpienia wyjątkowe wyróżnienie dla Polaków i jednocześnie spora motywacja do tworzenia kolejnych tytułów – nie możemy zapomnieć, że REGENESIS Arcade to pierwsza gra Hyperbook Studio.

Twórcy już potwierdzili prace nad Hyper Arena VR – tytuł nastawiony na esportowe zmagania był prezentowany pierwszym graczom na Intel Extreme Masters w Katowicach.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Game Developers Conference gdc regenesis arcade