Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2018 20:00
PlayStation 4 i Monster Hunter World podbiły Stany Zjednoczone
1066V

PlayStation 4 i Monster Hunter World podbiły Stany Zjednoczone

Najnowsze dane sprzedaży ze Stanów Zjednoczonych pozwalają Sony ze spokojem przygotowywać się na największe tegoroczne premiery. Firma odnotowała dobrą sprzedaż PlayStation 4 w lutym i ponownie zdołała uplasować się na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży.

Sony przygotowuje się na dwie wielkie premiery, ponieważ na przestrzeni dwóch kolejnych miesięcy na rynku zadebiutuje God of War oraz Detroit: Become Human. Mimo to konsola Japończyków zaliczyła kolejny bardzo dobry miesiąc.

PlayStation 5 ma trafić na rynek w 2020 roku. Prognoza analityka NPD

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych chętnie pognali w lutym po konsole, ponieważ urządzenia zaliczyły 38% wzrost sprzedaży względem lutego 2017 roku. Tak dobre wyniki zostały osiągnięte przez mocną dyspozycję wszystkich najważniejszych systemów, ponieważ Sony, Microsoft oraz Nintendo sprzedały po ponad 1 mln swoich maszyn:

  • PlayStation 4 – 1,3 mln
  • Xbox One – 1,11 mln
  • Nintendo Switch – 1 mln
  • Inne – 0,49 mln
  • Nintendo 3DS – 0,37 mln

Najchętniej kupowanym tytułem na amerykańskiej ziemi został Monster Hunter World, który odnotował podobno kapitalny rezultat na PlayStation 4. Na kolejnych miejscach podium znalazł się Mario Kart 8 Deluxe oraz Super Mario Odyssey.

Informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez NPD, jednak to nie pierwszy raz, gdy konkretne liczby pojawiają się w Sieci przed publikacją raportu sprzedaży.

Źródło: https://wccftech.com/february-npd-ps4-nintendo-switch/

Tagi: nintendo switch npd playstation 4 wyniki sprzedaży xbox one

Nie przegap