Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2018 15:44
Epic Games rozdaje assety z Paragon o wartości 12 mln dolarów
1334V

Epic Games rozdaje assety z Paragon o wartości 12 mln dolarów

Twórcy Unreal Engine nie zamierzają dłużej rozwijać Paragon, więc postanowili rozdać przygotowane elementy do tej produkcji. Łączna wartość assetów to 12 mln dolarów, ale autorzy zamierzają udostępnić kolejne elementy.

Od 16 sierpnia 2016 roku do 26 kwietnia 2018 roku trwały otwarte testy Paragon. Gra z gatunku MOBA nie będzie dłużej rozwijana przez Epic Games, ponieważ firma zdecydowała się całkowicie skupić na Fortnite.

Paragon. Epic Games skupi się na Fortnite, więc odłącza od życia swoją grę MOBA

Epic Games mimo wszystko nie zamierza marnować włożonej pracy w Paragon i z tego powodu wszyscy deweloperzy korzystający z Unreal Engine 4 mogą od dzisiaj wykorzystywać materiały przygotowane dla tej produkcji. Assety o wartości 12 mln dolarów obejmują 20 bohaterów jakości AAA z odpowiednimi skórkami, animacjami, VFX i dialogami oraz ponad 1500 elementów środowiska.

Zawartość jest dostępna za darmo w Unreal Engine Marketplace i skorzystacie z niej tworząc swoje własne tytuły. Firma jednocześnie zaznacza, że można importować postacie z Paragon do innych projektów i rekomendują nawet rozpoczęcie zabawy z Shinbim, do którego dołączono animację Blueprint. Epic Games rozdaje również próbki map, dzięki którym będziecie mogli testować wojowników i użyjecie je jako punkt odniesienia do tworzenia nowych lokacji.

Aktualnie twórcy mogą pobrać między wspomnianych 20 bohaterów oraz 1500 elementów lokacji, ale to nie koniec darmowych przyjemności. Firma zamierza wiosną oraz latem opublikować kolejne bezpłatne assety, których wartość przekroczy wspomniane 12 mln dolarów. Aktualnie nie poznaliśmy zawartości następnych prezentów, ale Epic Games zaznacza, że są one warte „miliony dolarów”.

Kto bogatemu zabroni? ;)

Źródło: https://www.unrealengine.com/en-US/blog/epic-games-releases-12-million-worth-of-paragon-assets-for-free

Tagi: bezpłatne Epic Games Paragon unreal engine Unreal Engine 4 za darmo