SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.03.2018 16:09
God of War. Gameplay zrywa kapelusze z głowy – gra wygląda kapitalnie
6817V

God of War. Gameplay zrywa kapelusze z głowy – gra wygląda kapitalnie

Na przestrzeni ostatniego miesiąca odbyły się na terenie Europy specjalne pokazy God of War. Dziennikarze zapoznawali się z tytułem i już wkrótce otrzymamy możliwość przeczytania wrażeń. Nie chcecie czekać tak długo? Zobaczcie 9-minutowy gameplay.

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić – jest to wyciek, który nigdy nie powinien zostać opublikowany w takiej formie i w tym czasie. Trudno powiedzieć, czy rano gameplay będzie jeszcze dostępy, ale szczerze zachęcam do oglądania.

Poradnik do God of War

To pierwsza tak długa prezentacja, na której możemy zobaczyć jak Kratos radzi sobie z nowymi przeciwnikami. Bohater często rzuca swoim toporem, obija przeciwników za pomocą tarczy, wykorzystuje najróżniejsze combosy, ale warto zwrócić uwagę na jeden fakt – teraz faktycznie zmagania są bardziej „zindywidualizowane”. Santa Monica Studio zrezygnowało z ogromnych bitew, podczas których jednocześnie walczyliśmy z nawet kilkunastoma oponentami.

Na filmie zerkniecie również możliwość ulepszania bohatera – gracz zadba o siłę, runy, obronę, witalność, szczęście, czy też cooldowny. Gra wygląda konkretnie i choć mam wrażenie, że nie będzie to „znany God of War”, to jednak nowy rozdział w historii Kratosa zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Santa Monica Studio stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, bo deweloperzy nie tylko mierzyli się ze swoją legendą, ale musieli ją znacznie odświeżyć, czy też nawet przebudować. Pewnie tylko nieliczni poradziliby sobie z tym wyzwaniem i z niecierpliwością czekam na premierę, by przekonać się, czy Cory Barlog faktycznie pokaże nam Kratosa z zupełnie nowej strony.

Jest hype?

Tagi: gameplay god of war Santa Monica Studio sony