Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2018 18:37
Na EVO 2018 ma dojść do strzelaniny. FBI zareagowało
677V

Na EVO 2018 ma dojść do strzelaniny. FBI zareagowało

Evolution Championship Series to coroczne i zarazem największe święto fanów bijatyk. Na imprezie za każdym razem oglądamy zmagania najlepszych graczy z całego świata, ale organizatorzy imprezy mają spory problem. Firma została „zawiadomiona” o nadciągającej strzelaninie.

W dniach 3-5 sierpnia odbędzie się EVO 2018. Na imprezie zobaczymy między innymi zmagania w Tekken 7, Injustice 2, Super Smash Bros. Melee, czy też Dragon Ball FighterZ. 

EVO 2018 potwierdza śmierć Marvel vs. Capcom: Infinite. Lista bijatyk zapowiada świetne walki

W ubiegły weekend organizatorzy EVO 2018 prowadzili live-stream, na którym pojawiło się wielu fanów bijatyk. Dość niespodziewanie jeden z widzów napisał jednoznaczną wiadomość:

EVO 2018 groźba

Organizatorzy oczywiście błyskawicznie zareagowali. Firma skontaktowała się z FBI oraz Twitchem w celu odnalezienia osoby odpowiedzialnej za tę groźbę. Władze oczywiście nie zamierzają bagatelizować takich sytuacji, ponieważ Ameryka wciąż ma problem ze strzelaninami, do których dochodzi podczas ważnych wydarzeń. Jednocześnie warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku, w Las Vegas doszło do największej strzelaniny w historii, która w zasadzie odbyła się w miejscu, gdzie zostanie zorganizowane EVO 2018.

Trudno oczywiście powiedzieć, czy w tym wypadku ktoś nie chciał zrobić głupiego „pranka”, ale wypisywanie takich słów nie powinno mieć miejsca nigdy – niezależnie od kraju, sytuacji politycznej, dostępu do broni. Możemy mieć pewność, że EVO 2018 zostanie odpowiednio zabezpieczone przez władze.  

Źródło: http://comicbook.com/gaming/2018/03/11/mass-shooting-evo-2018-fbi/

Tagi: evo evo 2018 strzelanina