redakcja PPE redakcja PPE 07.03.2018 11:59
Giga Test - sprawdź, ile wiesz  o grach
976V

Giga Test - sprawdź, ile wiesz o grach

Drodzy Czytelnicy, niezmiernie miło nam zaprosić Was do wspólnej zabawy, której celem jest zmierzenie się z setką pytań w ramach Giga Testu, który przygotował dla Was znany wielu użytkownikom PPE - Tom19. Sprawdźcie szczegóły i przetestujcie swoją wiedzę. 

Nie przedłużając, oddajemy głos pomysłodawcy. 

Tom19: Witam wszystkich maniaków elektronicznej rozrywki. Pomysł na Giga Test zrodził się po części z nostalgii, po części z urozmaicenia aktywności społecznej na PPE. Pewnego dnia przeglądając archiwalne numery PSX Extreme, trafiłem na wielki test organizowany przez zgRedów. Każdy mógł wziąć udział, były trudne pytania i przede wszystkim zacna nagroda - bodajże PlayStation 2. Będąc szczerym, nie byłem na tyle pasjonatem, aby odpowiedzieć poprawnie chociaż na połowę przedstawionych pytań. I tutaj zapaliła się lampka! A może sprawdzić ogólną wiedzę z gier na PPE?

Od razu wiedziałem, co chcę zrobić. Wielki test z nagrodami. Z pomocą Pereza ustaliliśmy większość szczegółów, wcześniej napisałem pytania z odpowiedziami i ustaliłem, że można to wszystko wrzucić na profitest.pl (z racji technicznego ograniczenia, nie można było zrobić tego wewnątrz struktury PPE). Rozbo zajął się poprawkami, a z Perezem uzgodniliśmy resztę, m.in nagrody i regulamin.

Obecna forma testu może być rozwijana w przyszłości zarówno na stronie głównej lub w blogosferze jako kolejna edycja, np. Giga Test Extreme (bardzo trudne pytania) lub w formie cyklu, gdzie rozwiązywanie kolejnych testów tworzyłoby ranking najlepszych graczy. Ponieważ redakcja jest otwarta na tego typu akcje, wszystko zależy od tego, jak uda się zorganizować takie inicjatywy (nagrody, zapisy uczestników).

Co do samego Giga Testu - podczas tworzenia pytań próbowałem wszystko wypośrodkować, aby nie było zbyt łatwo lub w drugą stronę - przesadnie ciężko. Czy ta sztuka się udała? Czas pokaże. Jedno jest pewne - pytania do najłatwiejszych nie należą, o ile posiadamy ogólną wiedzę na temat gier. Powiem ,,odkrywczo'', że zdecydowanie łatwiej będzie osobom, które w swoim życiu ograły jak najwięcej gier ;). Na szczęście nie musicie się martwić o numerologię posiadanej broni pobocznej postaci X lub posiadać wybitnej wiedzy fabularnej dowolnej części Asasyna (hie, hie). Są pytania podchwytliwe, obrazkowe, a w niektóre będziecie się wpatrywać, długo zastanawiając się nad odpowiedzią.

Co to dużo mówić - ogólnie chodzi o dobrą zabawę i mam nadzieję, że wszyscy będą do niniejszego testu podchodzić uczciwie. Za dobry wynik uznaję powyżej 75 pkt na 100 możliwych do zdobycia. Zobaczymy, ilu jest kozaków na PPE ;D.

Pozdrawiam!

Zasady zabawy:

  • na Giga Test składa się równo 100 pytań z trzema odpowiedziami na jedno pytanie z zaznaczeniem, że tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Pytania te obejmują wiedzę na temat szeroko pojętej dziedziny gier wideo, zaczynając od zagadnień dotyczących danej produkcji, imion bohaterów, przeciwników, lokacji, a kończąc na całej serii. Pytania w większości tyczą się ogółu, nie znajdziemy tu szczegółowych pytań dotyczących numeracji modelu broni czy kwestii fabularnych.
  • test pozwala na dowolne manewry w obrębie odpowiedzi. Możemy poprawić daną odpowiedź na inną, a także wrócić do wcześniej nieoznaczonych pytań. 
  • aby zminimalizować ryzyko wyszukiwania odpowiedzi w sieci, wprowadziliśmy limit czasowy. Test trwa 20 minut, jest to więc czas dosyć krótki jak na zestaw 100 pytań. Jednak w sam raz, aby na spokojnie wszystko przeczytać.
  • z testem zmierzyć może się każdy zainteresowany, ale prosimy mieć na uwadze, że z racji niemożliwości weryfikowania, czy ktoś nie będzie chciał rozwiązać testu po raz kolejny pod innym nickiem, nagrody przewidziane są tylko dla 5 najlepszych osób posiadających konto na PPE.pl z levelem powyżej 10 (level liczy się na dzień startu zabawy, tj. 7 marca o godz. 12.00). 
  • przed ukazaniem się pierwszego pytania należy wpisać dokładny nick, z którego korzystacie na stronie PPE.pl - jest to wymóg dotyczący osób, które chcą być brane pod uwagę przy podziale nagród. Jeżeli nick będzie nieprawidłowy lub zmyślony, test automatycznie jest anulowany. Jeżeli uczestnik jest spoza portalu lub nie interesują go nagrody, może wpisać dowolny nick. 
  • autor testu ma podgląd do rejestru i analizy wyników wszystkich osób biorących udział w zabawie. Możemy sprawdzić, czy użytkownik skończył przed/po wyznaczonym czasie, a także jakie zaznaczał odpowiedzi. Widoczny jest również zapis procentowy i punktowy wyniku końcowego testu. Jeżeli użytkownik skończy test przed setnym pytaniem lub z jakiegoś powodu wyłączy go, to test jest anulowany.
  • jeżeli w wynikach będą widniały dwie takie same nazwy użytkownika, to liczymy punkty od wcześniejszego wpisu, w zależności od daty.
  • za każdą poprawną odpowiedź przyznawany jest 1 pkt., więc maksymalna liczba punktów, jakie można zdobyć równa się 100 pkt. 
  • o kolejności decyduje liczba uzyskanych punktów; w przypadku takiej samej liczby decyduje szybszy czas rozwiązania testu.

Test trwa 2 tygodnie - ruszamy dzisiaj, tj 7 marca, a zabawę kończymy 21 marca o północy. Wyniki pojawią się najpóźniej w ciągu 2 tygodni od zakończenia zabawy (czas potrzebny na weryfikację uczestników). 

Nagrodzimy 5 najlepszych osób. Nagrodami w zabawie są prenumeraty PSX Extreme wraz z zestawami nagród-niespodzianek (m.in. koszulki, filmy, przypinki, smycze). 

Nad przebiegiem zabawy czuwa Tom19

Giga Test - weź udział w zabawie!

 

PS Oczywiście prosimy, aby w komentarzach nie wpisywać przykładowych pytań lub odpowiedzi - niech zasady będą dla każdego jednakowe. 

Tagi: