Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2018 20:11
Cyberpunk 2077 może trafić na PlayStation 5 i nowego Xboksa
3632V

Cyberpunk 2077 może trafić na PlayStation 5 i nowego Xboksa

CD Projekt RED opracowuje kolejną, wielką opowieść, która ma trafić na rynek w kolejnych latach. Jednocześnie na rynku w podobnym terminie powinny pojawić się nowe konsole Sony oraz Microsoftu, więc szefowie studia nie ukrywają, że Cyberpunk 2077 może trafić na dwie generacje.

Prace nad epickimi produkcjami trwają długo i deweloperzy za każdym razem muszą dokładnie przyglądać się sytuacji w branży. Zespół nie może pozwolić sobie na wrzucenie hitu na sprzęt, który nie będzie posiadał odpowiedniej bazy odbiorców.

GTA VI. Premiera dopiero za 3-4 lata. Akcja w Vice City i Ameryce Płd.

Na Pareto Securities Gaming Seminar 2018 pojawił się Adam Kiciński i Piotr Nielubowicz, którzy chętnie wypowiadali się na temat swojego nowego projektu. Prezes oraz wiceprezes CD Projektu nie prezentowali oczywiście wielu konkretów, ale na jednym ze slajdów pojawiła się bardzo interesująca wiadomość:

„Bogata, realistyczna oprawa przygotowana na technologii aktualnej i następnej generacji.”

Nie jest to oczywiście w najmniejszym stopniu zapowiedź prac nad tworzeniem Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i następnego Xboksa, jednak w zasadzie… Czy ktokolwiek będzie zaskoczony, jeśli w odpowiednim momencie na jednym ze zwiastunów pojawi się logo nowych konsol? Raczej nie.

CD Projekt RED musi patrzeć w przyszłość i jeśli Cyberpunk 2077 ma trafić na rynek w 2019-2020 roku… To musi działać na sprzęcie, który wyjdzie właśnie w tym czasie – już w weekend zaprosiliśmy Was do rozważań Piotrka, który zastanawiał się nad datą premiery PlayStation 5.

Nie możemy jednocześnie zapomnieć, że Cyberpunk 2077 nie ma tak naprawdę daty premiery i debiut – przynajmniej w moim odczuciu – w 2019 roku jest bardzo optymistyczny. Oczywiście nie obawiałbym się na skupieniu przez CDP RED wyłącznie na „nowej generacji”, ponieważ ponad 100 mln posiadaczy PlayStation 4 i Xboksów One to wystarczająca grupa odbiorców, by zaoferować im swoją przygodę.

Materiał ze wspomnianej imprezy zobaczycie poniżej.

Źródło: https://www.everyeye.it/notizie/cyberpunk-2077-uscira-anche-playstation-5-sulla-nuova-xbox-322900.html

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Microsoft playstation 4 playstation 5 xbox xbox one