Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.03.2018 09:52
Turok 2 z premierowym zwiastunem. Zremasterowana wersja hitu z N64 dostępna na Xbox One
1087V

Turok 2 z premierowym zwiastunem. Zremasterowana wersja hitu z N64 dostępna na Xbox One

Turok 2 wjechał właśnie na Xbox One w zremasterowanej wersji. Gracze mają szansę zobaczyć przed ewentualnym zakupem zobaczyć jak grafika zmieniła się na zwiastunie.

Turok 2: Seeds of Evil został wydany w pierwotnej wersji na Nintendo 64 w październiku 1998 roku. W momencie premiery "łowca dinozaurów" robił fenomenalne wrażenie grafiką. Obecnie jednak oprawa się oczywiście mocno zestarzała, dlatego studio Nightdive zadało o jej odświeżenie.

Turok 2: Seeds of Evil w Encyklopedii PPE

Niestety tak jak widać na zajawce to "odświeżenie" ograniczyło się tylko do zabiegów kosmetycznych. Nightdive podbiło tylko rozdzielczość obrazu, zostawiając praktycznie większość elementów w niezmienionym stanie.

Pytanie czy warto dać za taką robotę 70 zł (bo tyle Turok 2 kosztuje w Xbox Store)? Dla fanów, którzy wychowywali się z Nintendo 64, to niezła atrakcja, ale trudno będzie przekonać młodszych graczy do wypróbowania tego klasyka gatunku strzelanin FPP.


Obecnie Nightdive Studio tworzy remake System Shock. A właściwie "tworzyło" ten remake, bo Nightdive obwieściło niedawno, że zawiesza tymczasowo prace nad projektem, by przeanalizować swoje posunięcia i postępy w pracach. Firma ma podobno problemy finansowe i szuka obecnie inwestora. Po znalezieniu odpowiednich funduszy prace nad System Shock zostanę wznowione.

Tagi: nightdive retro turok TUROK 2 xbox one