Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.03.2018 17:00
Nintendo Switch. Uważacie, że na konsolę wyszło mało gier? Nic bardziej mylnego!
3200V

Nintendo Switch. Uważacie, że na konsolę wyszło mało gier? Nic bardziej mylnego!

Przyjęło się uważać, że na Switcha to tylko Zelda, Mario, może Arms i Splatoon, a potem to trochę hula wiatr. Tymczasem redakcja Nintendo Life postanowiła zrobić małą wyliczankę...

Rok czasu na rynku, więc nie brakuje podsumowań tego, jak Switch poradził sobie w świecie teoretycznie potężniejszej sprzętowo konkurencji.

Nintendo świętuje pierwszy rok Switcha na rynku... i resetuje czas gry użytkownikom

Kluczowe w przypadku konsol są oczywiście gry i tu okazuje się, że nie tylko -  wbrew temu, co głosi obiegowa opinia - jest w co grać na sprzęcie Nintendo, ale tego grania jest wręcz aż nadto.

Jak obliczyła redakcja Nintendo Life na Zachodzie w ciągu roku funkcjonowania Switcha pojawiło się w sumie 404 produkcji na ten sprzęt. To o ponad 100 więcej niż w całym cyklu życia N64! Nie da się ukryć, że biblioteka gier na Pstryczka jest ogromna, ale nie da się też ukryć, że wiele z nich to indyki lub porty.

Tak czy inaczej nie ma na co narzekać, bo nawet na największe system sellery tego sprzętu ciężko znaleźć czas - są po prostu tak dobre i tak grywalne. Kluczowe jest jednak teraz pytanie, jak po tym grubym, obfitym roku poradzi sobie Switch w kolejnych 12 miesiącach. Wielkich ogłoszeń na horyzoncie brak (Metroid Prime 4 i Bayonetta 3 to wciąż odległa perspektywa), więc albo Wielkie N kryje jakiegoś asa w rękawie, albo 2018 będzie rokiem nadrabiania zaległości z kupki wstydu. Zobaczymy, co przyniesie Switchowi przyszłość.

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2018/03/video_every_single_switch_game_released_in_year_one

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Super Mario Odyssey The Legend of Zelda: Breath of the Wild