Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2018 11:59
Valkyrie Profile: Lenneth. Square Enix przypomina zwiastunem o wyjątkowym RPG z PSOne
578V

Valkyrie Profile: Lenneth. Square Enix przypomina zwiastunem o wyjątkowym RPG z PSOne

Pierwsza część Valkyrie Profile to produkcja absolutnie unikalna na tle innych jRPG-ów. Square Enix przypomina nam o tej genialnej produkcji z 1999 roku, wydanej pierwotnie na PSOne.

Square Enix odpaliło dzisiaj oficjalne konto na Twitterze dla Valkyrie Profile: Lenneth. Z kolei na YouTube pojawiła się krótka zajawka, którą znajdziecie poniżej, z doskonale znanymi fanom motywami.

Valkyrie Profile: Lenneth w Encyklopedii PPE

O co tutaj chodzi? Wygląda na to, że Square Enix zamierza wykonać podobny krok jak ostatnio w przypadku Romancing Saga 2 i Secret of Mana. Firma chce nam zaserwować odświeżoną wersję kultowej pozycji z Szaraka. A właściwie z PSP, bo w 2006 roku na rynek trafiło Valkyrie Profile: Lenneth we wzbogaconej wersji na kieszonsolkę Sony.

Z informacji pod trailerem na YouTube wynika, że chodzi faktycznie o reedycję oryginalnej wersji gry. W tekście znajdziemy tam formułkę, że za pierwotne wydanie Valkyrie Profile odpowiada tri-Ace.

Pozostaje teraz czekać na pełen pakiet informacji od Square Enix. Miejmy nadzieję, że Square Enix poważnie podejdzie do sprawy, odpowiednio dopieszczając tego klasyka i że nie zamierza wrzucić tylko Valkyrie Profile: Lenneth na smartfony.

 

Tagi: remaster Square Enix valkyrie profile valkyrie profile 2