Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 21:00
Shenmue III z otwartym zakończeniem. Twórcy zostawiają furtkę  do Shenmue IV
700V

Shenmue III z otwartym zakończeniem. Twórcy zostawiają furtkę do Shenmue IV

Yu Suzuki nadal nie jest gotowy na potwierdzenie ostatecznej daty premiery Shenmue III, ale deweloper jest przekonany, że produkcja nie zakończy całego uniwersum. Twórca zostawia sobie pole do popisu w czwartej odsłonie.  

Shenmue III zostało zapowiedziane w czerwcu 2015 roku, ale nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery. W zasadzie od tego czasu autorzy nie uraczyli nas konkretnym fragmentem rozgrywki, a po prostu czasami są publikowane znikome zwiastuny, czy też materiały z produkcji gry.

Shenmue III. Lokacje, QTE i minigierka i na zwiastunie!

Trudno powiedzieć, czy produkcja faktycznie zadebiutuje w 2018 roku, jednak Yu Suzuki już teraz wspomina o możliwym przygotowaniu czwartej odsłony. Twórca serii podczas rozmowy z dziennikarzem Gamersflag wspomniał o otwartym zakończeniu:

„Tak, koniec będzie otwarty dla kontynuacji. Nie ma możliwości zakończenia serii na trzeciej odsłonie.”

Twórca oczywiście nie mówi otwarcie o pracach nad Shenmue IV, jednak deweloper daje jasny sygnał – jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie Shenmue III, to możemy liczyć na stosowną kontynuację. W jego głowie znajduje się już pewnie stosowny pomysł, który może nam opowiedzieć w kolejnych latach.

Pytanie teraz pozostaje jedno – czy Shenmue III faktycznie zaprezentuje taki poziom, by gracze chętnie wyłożyli swoją gotówkę na produkcję i w przyszłości na kontynuację?

Źródło: https://www.videogamer.com/news/shenmue-iiis-ending-will-leave-the-door-open-for-a-fourth-game

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net yu suzuki