Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2018 14:30
Demon's Souls odchodzi na emeryturę. Ostatnie godziny serwerów
1264V

Demon's Souls odchodzi na emeryturę. Ostatnie godziny serwerów

W ubiegłym roku informowałem naszą społeczność o decyzji Bandai Namco. Japończycy zdecydowali się zamknąć serwery Demon's Souls i dzisiaj jest ostatni dzień „wspólnego umierania”.

Demon's Souls trafiło do Europy 25 czerwca 2010 roku. Od tego momentu rozpoczął się na Starym Kontynencie kult wymagających produkcji From Software. 

Remaster Demon's Souls zależy od Sony. From Software nie zamierza go tworzyć

Bandai Namco postanowiło zamknąć serwery. W listopadzie informowaliśmy o decyzji japońskiego oddziału, a po chwili również ekipa z Europy oraz Ameryki potwierdziła koniec sieciowej rozgrywki – z tego powodu Demon's Souls zostaje pozbawiony multiplayera.

Jest to istotna wiadomość dla graczy, którzy uwielbiają wspólne bieganie po lokacjach i eliminowanie bossów. Miłośnicy From Software mogą przygotować się na ostatnie godziny zabawy – często deweloperzy nie wyrzucają fanów z serwerów, więc do czasu wyjścia ostatniego śmiałka Demon's Souls powinno „żyć”.

Niektórzy streamerzy „świętują” koniec sieciowego Demon's Souls i przykładowo wczoraj LobosJr przez ponad sześć godzin biegał po lokacjach i eliminował kolejnych bossów. Dzisiaj możemy liczyć na podobne atrakcje.

Oczywiście Demon's Souls nadal będzie działało bez serwerów, jednak decyzja Bandai Namco sprawia, że gra straci sporo przyjemnej zawartości.

Tagi: Bandai Namco demon's souls From Software serwery