Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2018 09:45
Valkyria Chronicles 4. Japońskie demo już dostępne. To stara, dobra Valkyria
459V

Valkyria Chronicles 4. Japońskie demo już dostępne. To stara, dobra Valkyria

W trakcie weekendu japoński oddział IGN zaprezentował nam pierwszy obszerny fragment rozgrywki z Valkyria Chronicles 4. Nie musimy już na szczęście ograniczać się tylko do oglądania.

W japońskim PlayStation Store udostępniono demo Valkyria Chronicles 4. By pobrać tę próbkę kodu wystarczy tylko posiadać japońskie konto PlayStation Network. Stworzyć je można oczywiście bez problemu nawet w przypadku gdy mieszkacie w Europie (podobnie zresztą mają się sprawy z kontem amerykańskim PSN, które przydaje się przy korzystaniu np. z promocji i wyprzedaży).

Wiedźmin od Netflix. Powstała już fabuła dla odcinka pilotażowego

Co zaoferowała Sega w wersji demonstracyjnej Valkyria Chronicles 4? Powalczyć możemy w dwóch pierwszych misjach z kampanii. Co ważne - demo działa trochę jak wersja Trial, bo po zaliczeniu tych misji można będzie od razu kontynuować rozgrywkę po zakupieniu pełnego, sklepowego wydania Valkyria Chronicles 4.

Jedną z największych gameplayowych nowości w Valkyria Chronicles 4 jest nowy typ jednostek bojowych. Chodzi o oddziały posługujące się czymś w rodzaju moździerzy. Dzięki tej broni można razić pociskami wrogów znajdujących się nawet za barykadami czy w dalszych odległościach. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Zręby systemu walki w Valkyria Chronicles 4 wydają się jednak prawie identyczne z pierwszą, najlepszą odsłoną marki. I bardzo dobrze, bo był to wyjątkowo udany system bitewny.

Poniżej znajdziecie gameplay z dema Valkyria Chronicles 4, które jest aktualnie dostępne na japońskim PS Store.

Tagi: demo japonia playstation store Sega Valkyria Chronicles 4