Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2018 17:53
Metal Gear Survive najsłabszą odsłoną serii? Pierwsze recenzje niszczą marzenia niepoprawnych optymistów
1774V

Metal Gear Survive najsłabszą odsłoną serii? Pierwsze recenzje niszczą marzenia niepoprawnych optymistów

Pewnie tylko garstka graczy wierzyła w sukces Metal Gear Survive, ale pierwsze opinie o tytule są dość jednoznaczne. Twórcy nie podołali zadaniu i tytuł już na początku zgarnia słabe noty. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów uniwersum.

Konami nie zdecydowało się zaoferować dziennikarzom kodów na Metal Gear Survive przed premierą, więc z tego powodu dopiero teraz pojawiają się recenzje.

Metal Gear Survive. Za każdy dodatkowy slot na save'a Konami każe płacić 10 dolarów

Pierwsze opinie na temat  Metal Gear Survive są dość oczywiste – to w najmniejszym stopniu nie jest gra z serii Metal Gear, a twórcy po prostu wykorzystali posiadane elementy, dodali kilka dodatków i zamiast małego roszerzenia, oferują pełnoprawny produkt.

Tytuł ma również problemy z długim i nudnym początkiem (ponad 2 godziny oglądania przerywników filmowych i niepotrzebnego tutoriala), by w ostateczności zaoferować gameplay, który można skwitować takimi słowami:

„Fortnite spotyka ARK z mechanicznymi zombie”

Tworzenie bazy, zbieranie surowców, czy też stawienia pułapek to kawałki znane właśnie z tytułu Epic Games, ale z drugiej strony podczas walki z głodem, czy też pragnieniem, można poczuć inspiracje ARK: Survival Evolved.

Mimo wszystko trudno tutaj mówić o choćby skromnym sukcesie, ponieważ gameplay jest płytki. Twórcy starają się na siłę męczyć graczy (trudno znaleźć jedzenie, więc podczas powrotu z misji często się umiera, a dodatkowo deweloperzy nie przemyśleli systemu „mgły”, przez którą trudno odnaleźć się na mapie), nawet w trakcie rozgrywki single-player musimy zadbać o połączenie sieciowe, kontrola na PC jest totalnie niedopracowana, a misje w kooperacji to typowa horda – nie można tutaj mówić o wielkiej jakości i poczuciu świeżej gry.  

„Metal Gear Survive wydaje się być prototypem, pomysłem na papierze, który szybko został przekształcony w grę i przywiązany do rakiety detalicznej bez należytego uwzględnienia, czym dla ludzi jest Metal Gear.”

Metal Gear Survive nie jest grą z serii Metal Gear, ale nawet nie jest dobrą produkcją typu survival, czy też nie oferuje satysfakcjonującej rozgrywki w formie walki z zombie. Autorzy wyraźnie ciągnęli kilka srok za ogon i nie oferują nic głębszego.  

Tak prezentują się aktualne noty Metal Gear Survive (średnia na poziomie 60%) 

  • Gadgets 360 - 80 / 100
  • Cheat Code Central - 60 / 100
  • GameSkinny - 50 / 100
  • TrustedReviews - 50 / 100

Tagi: Konami metal gear survive oceny recenzje