Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2018 19:55
Fable Fortune wychodzi z Wczesnego Dostępu. Gra debiutuje i przechodzi na model biznesowy free-2-play
853V

Fable Fortune wychodzi z Wczesnego Dostępu. Gra debiutuje i przechodzi na model biznesowy free-2-play

Microsoft zrezygnował ze studia Lionhead, jednak korporacja nie ukręciła głowy Fable Fortune. Twórcy zakończyli główne prace nad grą i z tego powodu już wkrótce propozycja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Lionhead Studios tworzyło gry od 1997 roku, ale w 2016 roku Microsoft zdecydował się zamknąć brytyjską formację. Marka Fable wciąż należy do Amerykanów, lecz Brytyjczycy otrzymali zgodę na kontynuowanie prac nad Fable Fortune.

Fable 4 z koncepcją Petera Molyneuxa. Twórca przedstawił pomysł na grę

Fable Fortune to rozbudowana karcianka, która od siedmiu miesięcy znajduje się w programie Wczesnego Dostępu na Steam oraz Xboksie One. Twórcy są gotowi do zaprezentowania graczom wersji 1.0 i stosowne pliki trafią na nasze sprzęty 22 lutego.

W pełnej wersji zainteresowani otrzymają nie tylko sieciowe starcia, ale również „dramatyczne historie” dla pojedynczego gracza, które przedstawią różnych bohaterów. Deweloperzy przygotowali również specjalny system emotek do komunikacji, samouczek do tworzenia zestawów kart, czy też zajęli się usunięciem licznych błędów oraz balansem rozgrywki.

Tytuł podobnie jak inne karcianki przejdzie na model biznesowy free-2-play. Klienci otrzymają możliwość kupowania kart za prawdziwą gotówkę, ale oczywiście będzie to tylko i wyłącznie opcja.

Trudno powiedzieć, czy Fable Fortune ma jakąkolwiek szansę na sukces – już w ubiegłym roku wspominałem, że tytułowi będzie bardzo trudno rywalizować z Blizzardem, CD Projektem, czy też nawet Bethesdą… Ale może deweloperzy mają grubego asa w rękawie?  


Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery fable fortune flaming fowl studios