Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.02.2018 13:52
Dynasty Warriors 9 to najgorzej działająca gra w historii PS4 Pro i Xbox One X
2453V

Dynasty Warriors 9 to najgorzej działająca gra w historii PS4 Pro i Xbox One X

Seria Dynasty Warriors ciągnie się niczym tasiemiec już od prawie 20 lat. W tym czasie deweloperzy zdążyli już zajechać jej formułę, a najnowsza odsłona, miała jej dać nową jakość. Jak zaraz zobaczycie, "troszkę" im jednak nie wyszło.

Dynasty Warriors 9 miało wprowadzić Omega Force i ich najsłynniejszą serie na nowe tory, po których pomkną aż na szczyt. Niestety okazuje się, że o ile koncepcyjnie gra jest całkiem fajna i wprowadza potrzebne do serii zmiany, tak wydajnościowo jest największą porażką jaką można sobie wyobrazić.

Dungeons 2 za darmo. Pobierajcie i grajcie!

Tutaj nie ma się co rozpisywać. Ekipa Digital Foundry przyjrzała się grze ekipy Omega Force i po dogłębnej analizie można stwierdzić jedno - autorzy nie podołali temu wyzwaniu. DW9 działa na każdej z konsol, nawet na Xbox One X w przedziale oscylującym około liczb 16-35 klatek na sekundę.

Rozdzielczość na Xbox One to 720p, PS4 900p, na Prosiaku 1080p zaś na Xbox One X 1440p. Przy tym w trybach faworyzujących klatkach, w którym gra powinna osiągać wartości zbliżone do 60 FPS-ów, bardzo rzadko przekracza 30 klatek. A w przypadku zwykłych konsol nie wyskakuje powyżej 25, częściej spadając do 16 FPS. Tak...16 klatek. 

Tu powstaje pytanie. Czy to wina samych twórców, że bardzo nie potrafią pracować na własnym silniku, czy już przy samej jego konstrukcji coś się zepsuło, co powoduje takie problemy z wydajnością?

Dynasty Warriors 9: The Lowest Performance We've Seen

Tagi: