Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.02.2018 10:06
Shigeru Miyamoto: Switch może pozostać na rynku dłużej niż 5 lat. Konsola ma być tak popularna jak smartfony
976V

Shigeru Miyamoto: Switch może pozostać na rynku dłużej niż 5 lat. Konsola ma być tak popularna jak smartfony

W trakcie ostatniego spotkania z inwestorami Tatsumi Kimishima nie był jedynym przedstawicielem Nintendo, który zabrał głos. Swoją cegiełkę do tematu rozwoju Switch dołożył też sam Shigeru Miyamoto.

Twórca wąsatego hydraulika powiedział w trakcie spotkania z inwestorami, że okres wspierania Switch przez Nintendo może być wyjątkowo długi. Wg Miyamoto popularność tego hardware'u nie osłabnie w najbliższych latach a to w związku z atrakcyjną, hybrydową budową sprzętu (Switch można traktować jak handhelda i równocześnie jak konsolę stacjonarną).

Prezes Nintendo o ważnym ogłoszeniu na temat Switch Online

"Kiedy pomyślisz, co można zrobić z Nintendo Switch, zdajesz sobie sprawę, że ten sprzęt oferuje rzeczy, które nie są dostępne na żadnym innym hardwarze. Nintendo bardzo pomaga deweloperom w wykorzystywaniu tych unikalnych funkcji. (...) Przyzwyczailiśmy się do cyklu życia konsoli trwającego ok. 5-6 lat. W tym przypadku byłoby interesujące, by wydłużyć ten okres. Myślę, że możecie na to liczyć" - powiedział Miyamoto.

Jeśli wszystko poszłoby po myśli Nintendo, Switch mógłby pozostać na rynku przynajmniej do 2023 roku.

Shigeru Miyamoto zapowiedział też, że firma ma bardzo ambitny plan sprzedaży Switch. Celem firmy jest nie tylko sprzedać Switch jednej osobie z rodziny - korporacja chce, by swój egzemplarz konsoli miały wszystkie osoby w danym gospodarstwie domowym. Tutaj jak magnes ma działać oczywiście handheldowy charakter konsoli. Miyamoto chciałby, by konsumenci wybierali rozgrywkę na Switch, zamiast na smartfonach.

"Jeśli konsumenci zauważą, że wszyscy w ich otoczeniu posiadają Switche, będziemy mogli stworzyć nowe i świeże gatunki rozgrywki, stanowiące alternatywę dla doświadczeń płynących np. ze smartfonów" - roztaczał wizję Miyamoto.

Shinya Takahashi z Nintendo stwierdził też w trakcie konferencji, że Nintendo wspiera młode i debiutujące studia, tak by zapewniały ciekawe pozycje na Switch - zarówno w postaci tytułów multiplatformowych jak i exclusive'ów.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/switch-lifecycle-could-extend-beyond-the-typical-5/1100-6456717/

Tagi: Nintendo nintendo Switch shigeru miyamoto smartfony switch