Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 13:28
Metroid Prime 4 tworzony przez Bandai Namco. W zespole znajdują się byli deweloperzy Star Wars 1313
715V

Metroid Prime 4 tworzony przez Bandai Namco. W zespole znajdują się byli deweloperzy Star Wars 1313

Na E3 2017 zobaczyliśmy krótki zwiastun Metroid Prime 4, który tylko i wyłącznie rozbudził oczekiwania społeczności. Nintendo zdecydowało się nie komentować nawet zespołu zajmującego się grą, ale jak to najczęściej bywa – konkrety pojawiły się w Sieci.

Jedna z najważniejszych produkcji nadciągających na Nintendo Switcha jest przygotowywana przez singapurski oddział Bandai Namco. Wiadomość została potwierdzona przez brytyjski Eurogamer, którego to przedstawiciele otrzymali konkrety z wielu źródeł.

Metroid Prime 4 opracowywane przez Bandai Namco? Ridge Racer 8 ma trafić wyłącznie na Nintendo Switch

W środę informowałem naszych czytelników o wpadce jednego z pracowników Bandai Namco, który postanowił pochwalić się pracą nad między innymi Metroid Prime 4. Twórca szybko skasował informacje, ale Brytyjczycy bez większego problemu otrzymali konkretne informacje dotyczące gry.

Metroid Prime 4 faktycznie powstaje w Bandai Namco, a dokładnie w singapurskim oddziale studia. W zespole znajdują się między innymi twórcy z LucasArts Singapore, którzy wcześniej kreowali niezwykle ambitny Star Wars 1313.

Oczywiście Nintendo nie oddało swojego IP zewnętrznemu deweloperowi, ponieważ wydawca aktywnie wspiera autorów i ma wpływ na kształt produkcji – podobnie jak w przypadku Super Smash Bros. oraz Pokken Tournament. We wspomnianym wcześniej przecieku pojawiła się również informacja o Ridge Racer 8, ale aktualnie Eurogamer nie zdołał zweryfikować tej wiadomości.

Co ciekawe, dziennikarze twierdzą, że Metroid Prime 4 znajduje się w „stosunkowo wczesnej fazie rozwoju” i trudno powiedzieć, czy gra może trafić na rynek w 2018 roku. Redakcja sugeruje nawet, że na koniec roku może pojawić się port Metroid Prime Trilogy, który pozwoli posiadaczom Nintendo Switchów zapoznać się z tym cenionym uniwersum.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-02-08-yes-namco-bandai-is-working-on-metroid-prime-4

Tagi: Bandai Namco metroid prime 4 Nintendo nintendo switch

Nie przegap