Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2018 18:37
W Far Cry 5 skorzystamy z pomocy kompanów. Zwiastuny pokazują współtowarzyszy broni
898V

W Far Cry 5 skorzystamy z pomocy kompanów. Zwiastuny pokazują współtowarzyszy broni

W Far Cry 5 naszym zadaniem będzie uratowanie mieszkańców hrabstwa Hope, ale nawet Chuck Norris mógłby mieć problem z pokonaniem całej sekty w pojedynkę. Z tego powodu główny bohater produkcji Ubisoftu skorzysta z pomocy kilku kompanów.

Już na pierwszym materiale zapowiadającym Far Cry 5 mogliśmy zobaczyć pomocników głównego bohatera. Gracze wcielą się w policjanta lub policjantkę i naszym zadaniem będzie rozpracowanie sekty „Brama Edenu”.

Far Cry 5. Premiera, cena, edycja kolekcjonerska, wymagania, opinie

Ubisoft zdecydował się opublikować aż sześć zwiastunów, które pozwalają spojrzeć na współtowarzyszy broni. Każda z postaci wyróżnia się własnymi umiejętnościami i przyda się w wybranych momentach.

Dla przykładu Grace Armstrong jest wybitną snajperką i kobieta chętnie położy się na wzgórzu, wyciągnie swoją broń i zacznie eliminować wyznaczone cele. Z drugiej strony Hurk chętnie wykorzysta swoje giwery i za ich pomocą rozpęta piekło. 

Podobną mechanikę widzieliśmy w przypadku Far Cry Primal, gdzie korzystaliśmy z pomocy zwierząt… Choć mam szczerą nadzieję, że tym razem deweloperzy zadbają o większą współpracę na linii bohater-pomocnik i w ciekawy sposób wykorzystają relacje postaci.

Tagi: