Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2018 15:02
The Outer Worlds to Mass Effect od Obsidian Entertainment?
1015V

The Outer Worlds to Mass Effect od Obsidian Entertainment?

Obsidian Entertainment od wielu miesięcy pracuje nad tajnym projektem, którego nazwę mogła przez przypadek zdradzić sama firma. Twórcy zastrzegli tytuł „The Outer Worlds”.

Twórcy takich produkcji jak Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity, czy też Neverwinter Nights 2 pracują nad nową grą, która powinna zostać zaprezentowana w przeciągu następnych miesięcy. Aktualnie studio nie wspomina za często o tytule.

Take-Two wyda nową grę autorów Fallout: New Vegas. Obsidian odpowiada na zarzuty o mikrotransakcje

Możemy mieć mimo wszystko pewność, że zespół produkuje coś naprawdę sporego, ponieważ tajemniczym projektem zainteresowało się Take-Two. Już wcześniej informowałem naszych czytelników o nawiązaniu współpracy pomiędzy Obsidian Entertainment a Private Division, czyli specjalnym zespołem wydawcy Grand Theft Auto, który zajmuje się pomocom mniejszym zespołom.

Dość niespodziewanie Obsidian Entertainment zarejestrowało znak towarowy dla gry „The Outer Worlds”, który powinien odnosić się do wciąż nieujawnionej pozycji. Należy przy tym zwrócić uwagę, że identyczną nazwę nosi powieść science-fiction E. J. Gilmoura, która jest zapowiedziana następującymi słowami:

„Inwazja obcych przemieszcza się przez galaktykę. Nadzieja ludzkości spoczywa na wygnańcu z pradawnego imperium oraz jego lojalnej załodze. Muszą wspólnie pracować, by uchronić ludzkość przed nadciągającą zagładą. Wielka przygoda w galaktycznej skali.”  

Brzmi znajomo? Gdy natknąłem się na opis książki pomyślałem „Mass Effect”. Może jest zbyt wcześnie, by rzucać takimi porównaniami, jednak Obsidian Entertainment mogłoby zapełnić lukę po uniwersum BioWare.

Studio mogło nawiązać współpracę z autorem cyklu The Epherian Chronicles – w 2016 roku powstały dwie książki E. J. Gilmoura – i przygotować solidną produkcję w ciekawym świecie.

Źródło: https://wccftech.com/obsidian-new-game-the-outer-worlds/

Tagi: Obsidian Obsidian Entertainment Take-Two The Outer Worlds