Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.02.2018 12:44
PlayerUnknown's Battlegrounds. Nadciąga kolejna fala banów. Sukces Monster Hunter World na XOne
871V

PlayerUnknown's Battlegrounds. Nadciąga kolejna fala banów. Sukces Monster Hunter World na XOne

Najpopularniejsza obecnie płatna gra sieciowa przyciąga do siebie miliony graczy. Oczywiście w gronie fanów PlayerUnknown's Battlegrounds są również osoby nieuczciwe, które nie chcą stosować zasad fair-play.

Przy tak ogromnej popularności operujemy tu liczbami przyprawiającymi o zawrót głowy. Obecnie z gry w PlayerUnknown's Battlegrounds wyłączone jest już ponad 2,5 mln użytkowników.

God of War z opcjonalnymi bossami

Już w przyszłym tygodniu deweloperzy PlayerUnknown's Battlegrounds mają wprowadzić nową, lepszą metodę walki z oszustami. "System będzie skupiać się przede wszystkim na blokowaniu nieautoryzowanych programów. Spodziewamy się dużego wzrostu wykrywalności cheaterów w najbliższym miesiącu" - powiedział Dohyung Lee z Bluehole Studio.

Twórcy i firmy analizujące rynek gier szacują, że w PlayerUnknown's Battlegrounds gra już ponad 30 milionów osób (na PC i Xbox One). Co ciekawe - na Xbox One dopiero teraz gra spadła z 1 miejsca rankingu bestsellerów cyfrowego sklepu Microsoftu. Tytuł zdołał zrzucił z tronu dopiero Monster Hunter World od Capcomu, co możecie sprawdzić w rankingu Microsoftu. Polowanie na bestie zdominowało obecnie większość rankingów sprzedaży (zasłużenie, bo tytuł jest świetny) . Ciekawe jak długo utrzyma się taka sytuacja?

Poniżej znajdziecie przykład działań cheaterów w Battlegrounds. Jak widać nie jest dla nich problemem zdejmowanie celów przez ściany, grunt itd.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2018-02-06-playerunknowns-battlegrounds-bans-one-million-cheaters-in-january-alone

Tagi: bany cheaterzy Monster Hunter World oszuści PlayerUnknown's Battlegrounds