Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2018 19:45
PlayerUnknown's Battlegrounds z wielkim banowaniem. Ponad milion graczy utraciło dostęp do gry
685V

PlayerUnknown's Battlegrounds z wielkim banowaniem. Ponad milion graczy utraciło dostęp do gry

Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds nie mają zamiaru przyglądać się niszczeniu ich wielkiego dzieła. PUBG Corp potwierdziło wielką falę banów, przez którą w zaledwie jedne miesiąc dostęp do gry utraciło ponad milion graczy.

PlayerUnknown's Battlegrounds to ogromny sukces, który według oficjalnych danych nabyło już ponad 29,5 mln graczy na komputerach osobistych. Tytułem zainteresowało się również wielu oszustów, więc autorzy decydują się na radykalne kroki.

PlayerUnknown's Battlegrounds z kolejnym milionem na Xbox One. Twórcy rozdają prezenty

BattlEye potwierdziło zablokowanie 1 044 000 graczom dostępu do PlayerUnknown's Battlegrounds w styczniu. W jednym miesiącu ponad milion zawodników zostało zbanowanych i jeśli zainteresowani chcą jeszcze kiedykolwiek pobiegać po wielkich mapach, muszą nabyć kolejny egzemplarz tytułu.

Twórcy jednocześnie potwierdzili, że te działania nie są przypadkowe. W PUBG Corp powstał zespół zajmujący się wyłapywaniem oszustów, który ma za zadanie czyścić serwery z graczy nieprzestrzegających zasad.

Dodatkowo ostatnio uruchomiono nowy system do wykrywania nieautoryzowanych programów, które polepszają grafikę, czy też ułatwiają rozgrywkę. Studio zamierza aktualnie zablokować możliwość wykorzystywania aplikacji, które nie wpływają na rozgrywkę, jednak autorzy chcą mieć pewność, że serwery PlayerUnknown's Battlegrounds zostaną wyczyszczone.

W tej sytuacji jeśli korzystacie z programów, które mogą wpłynąć na PlayerUnknown's Battlegrounds w wersji na komputery osobiste, to lepiej zapoznajcie się z informacjami opublikowanymi na witrynie gry.

Źródło: Twitter.com

Tagi: